SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Solidarność” w spotach mówi „nie” reformie emerytalnej (wideo)

NSZZ „Solidarność” rozpoczyna kampanię sprzeciwiającą się wydłużeniu wieku emerytalnego. Akcja przez cały wrzesień będzie prowadzona w internecie i kinach.

Ruszająca właśnie kampania NSZZ „Solidarność” w prosty, emocjonalny sposób wyraża sprzeciw wobec wprowadzanego właśnie podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat z jednoczesnym zrównaniem wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet. - W akcji chcemy zwrócić uwagę na to, że osoby po 60. roku życia często ze względu na problemy zdrowotne są już niezdolne do pracy, co zresztą wynika z bieżących raportów rządowych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Lewandowski, rzecznik prasowy „Solidarności”. - Przekazy kierujemy przede wszystkim do ludzi w wieku 18-35 lat, bo to ich w największym stopniu ma objąć reforma emerytalna - dodaje.

Jednocześnie NSZZ „Solidarność” zdecydowała się skierować do Trybunału Konstytucyjnego skargę na reformę emerytalną, argumentując, że jest ona niezgodna z Konstytucją RP oraz przyjętymi w Polsce standardami Międzynarodowej Organizacji Pracy. - Ustawa wydłużająca wiek emerytalny do 67 lat była przyjmowana jak dekret o stanie wojennym. Wszystko w trybie nadzwyczajnym i wbrew opinii 85 proc. polskiego społeczeństwa, na którą tak lubią powoływać się politycy, ale tylko wtedy, kiedy jest to dla nich wygodne - ocenia Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”. - Myślę, że Trybunał Konstytucyjny szybko się zajmie naszą skargą - deklaruje.

Sama kampania mediowa przez cały wrzesień będzie prowadzona w internecie i kinach. Przedstawiciele „Solidarności” nie informują, z którymi firmami współpracowali przy przygotowywaniu akcji. Nie ujawniają również jej budżetu, zaznaczając jedynie, że podana przez „Rzeczpospolitą” kwota 10 mln zł jest zdecydowanie przesadzona.

Dołącz do dyskusji: „Solidarność” w spotach mówi „nie” reformie emerytalnej (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bruce
Dramat. Taki temat jak protest wobec reformy emerytalnej to samograj, można było z tego zrobić reklamowe cacko, a zrobiono kupę.
0 0
odpowiedź