SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Solorz-Żak: Cyfrowy Polsat i Polkomtel będą razem sprzedawać, wideo najważniejsze

Zygmunt Solorz-Żak zapowiedział, że w przyszłości usługi Cyfrowego Polsatu i Polkomtela będą sprzedawane wspólnie. Szansę na synergię ofert obu firm widzi w dystrybucji treści wideo przez internet.

fot. PAP

fot. PAP

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Zygmunt Solorz-Żak ujawnił, że kiedy formalnie przejmie Polkomtel, niekoniecznie połączy go z Cyfrowym Polsatem. - Obydwa podmioty mogą funkcjonować oddzielnie, ale istnieje duży potencjał dla ich współpracy - wyjaśnił, dodając, że chodzi o wspólną sprzedaż ofert. - Wyobrażam sobie, że usługi Polkomtela będzie mógł sprzedawać np. Cyfrowy Polsat i na odwrót - Polkomtel będzie mógł sprzedawać np. dekodery Cyfrowego Polsatu - opisał.

>>> Zygmunt Solorz-Żak kupuje Plusa - wpłynął wniosek do UOKiK

Zdaniem Solorza-Żaka kiedy - m.in. dzięki tworzonej i przejmowanej przez niego infrastrukturze - wprowadzony zostanie bardzo szybki internet mobilny, Polacy będą oglądać treści wideo nie na telewizorach, ale na telefonach komórkowych i tabletach. - Polkomtel będzie mógł korzystać z bibliotek programowych Polsatu - wyjaśnił Solorz swój pomysł na współpracę obu firm. Nie wykluczył przy tym, że użytkownikom Plusa będą oferowane treści wideo od innych nadawców telewizyjnych i producentów. - Możemy zaproponować ludziom w naszej sieci programy Polsatu, a produkcje pozostałych nadawców mogą być dostępne za pośrednictwem ich własnych serwisów - zadeklarował.

>>> Analitycy: Solorz-Żak z Polkomtelem ma zintegrowaną ofertę

Solorz-Żak nie wie jeszcze, czy spółka Redefine - zarządzająca internetową aplikacją telewizyjną Ipla - będzie nadal funkcjonować samodzielnie, czy zostanie włączona do Cyfrowego Polsatu albo Polkomtela. - Odkładamy decyzję w tej sprawie, żeby była szansa na stworzenie czegoś większego - ujawnił.

>>> Dzięki Solorzowi i T-Mobile spadną ceny usług telekomunikacyjnych w Polsce 

Ponadto Zygmunt Solorz-Żak zadeklarował, że nie proponował stanowiska prezesa Polkomtela Dominikowi Libickiemu, prezesowi Cyfrowego Polsatu. Dodał, że nie razie nie planuje zmian w zarządzie operatora sieci Plus, ale w dłuższym okresie kogoś tam wprowadzi. - Dostaję oczywiście masę ofert od chętnych - żartował Solorz-Żak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Solorz-Żak: Cyfrowy Polsat i Polkomtel będą razem sprzedawać, wideo najważniejsze

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
arijem
Ten zakup Solorza Zaka wydaje się wyjątkowo trafiony, bo i możliwość rozwinięcia usługi LTE i szerszy zakres kanałów sprzedaży sprawiają że oferta Cyfrowego Polsatu robi się wyraźnie bardzo korzystna.
odpowiedź
User
oemdi
Myślę, że tak to powinno wyglądać w świetle ostatnich wydarzeń ;). Powinni jeszcze jakoś ściślej powiązać ofertę tv CP i telefonię Plusa. No i do tego internet LTE i zrobić jakąś mega multi ofertę. I pewnie tak to będzie wkrótce już wyglądać.
odpowiedź
User
arijem
Polsat ma multiofertę od dawna, ale faktycznie wchodzące w jej skład elementy pewnie zostaną zmodyfikowane pod kątem LTE i telefonii. Oby jak najszybciej.
odpowiedź
User
kinga
Widać kolejny pozytywny efekt transakcji, efekt synergii poprzez utworzenie nowego kanału dystrybucji.
odpowiedź
User
Walder
Multi Oferta łącząca tv CP z LTE i telefonią Plusa byłaby zjawiskiem na rynku telekomunikacyjnym i z pewnością zmiotłaby konkurencję, bo żaden inny operator nie jest w stanie nawet coś podobnego zaproponować. A pomysł na połączenie tv z LTE jest rozwojowy i przyszłościowy. Wszystko powoli do przodu ;]
odpowiedź