SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SonarHome z 3 milionami złotych inwestycji od Market One Capital i założycieli Brainly

Startup SonarHome działający w branży nieruchomości otrzymał 3 mln złotych finansowania. Inwestorami są m.in. fundusz Market One Capital oraz Michał Borkowski i Tomasz Kraus, współzałożyciele Brainly. Pozyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwój działalności w nowatorskim modelu iBuyingu oraz technologii do automatycznej wyceny mieszkań.

Mateusz Romanowski, założyciel i szef SonarHome Article

SonarHome to startup działający w modelu iBuyer, który umożliwia właścicielom mieszkań ich szybką i bezpieczną sprzedaż. iBuyer sam kupuje nieruchomość (w oparciu o jej rynkową wycenę) i od razu wypłaca sprzedającemu należność. W ten sposób proces sprzedaży mieszkania zostaje skrócony z kilku miesięcy do kilku dni.

Takie mieszkanie jest następnie sprzedawane dalej – na wolnym rynku lub bezpośrednio do inwestorów instytucjonalnych. SonarHome twierdzi, że dzięki wykorzystaniu technologii analizy danych i doświadczeń w marketingu internetowym jest w stanie sprzedać mieszkanie dużo szybciej niż ich indywidualni właściciele.

Mieszkania wyceniane są w oparciu o algorytmy oparte o machine learning, które bazują na danych z ponad 50 tys. transakcji, analizowanych od dwóch lat przez SonarHome. Firma oferuje też użytkownikom darmowe narzędzia do wyceny nieruchomości online oraz katalog cen mieszkań. W Warszawie dostępna jest wycena oparta o oferty sprzedaży oraz o rzeczywiste transakcje na rynku. W Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu użytkownicy mają dostęp do wycen ofertowych.

Firma została założona w 2017 r. przez Mateusza Romanowskiego, założyciela i byłego CEO Allani, agregatora ofert ze sklepów internetowych z modą, sprzedanego w roku 2015 Grupie Wirtualna Polska. Romanowski pełnił także funkcję VP of Growth w Brainly.

W pierwszej rundzie finansowania (pre-seed) SonarHome pozyskał 3 mln złotych. Przewodził jej fundusz Market One Capital, a udział wzięły także osoby prywatne, m.in. Michał Borkowski i Tomasz Kraus (współzałożyciele Brainly) oraz Maciej Noga. SonarHome wykorzysta pozyskane środki przede wszystkim na rozwój technologii bazującej na uczeniu maszynowym oraz kanałów dotarcia do użytkowników – zarówno sprzedających, jak i kupujących mieszkania – które umożliwią prowadzenie działalności w modelu iBuyingu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SonarHome z 3 milionami złotych inwestycji od Market One Capital i założycieli Brainly

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl