SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sonda 2” wiosną w TVP2. „Wyobrażenia Kurka i Kamińskiego konfrontujemy ze współczesnością”

Wiosną w czwartkowe wieczory TVP2 pokaże nowy program popularnonaukowy „Sonda 2”. Widzowie dowiedzą się w nim o najnowszych odkryciach naukowych i technologicznych, które zostaną skonfrontowane z wyobrażeniami prowadzących dawną „Sondę”. - Telewizja publiczna nie zaczyna się dzisiaj od spalonej ziemi, ale odwołuje się do rzeczy wielkich - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Maciej Chmiel, fot. akpa Article

Jedną z wiosennych nowości TVP2 będzie program popularnonaukowy „Sonda 2”, który nawiązywać ma do prowadzonej przez Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego „Sondy”, nadawanej w TVP1 w latach 1977-1989. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zespół pracujący nad „Sondą 2” został uformowany tuż po nominacji Chmiela na szefa anteny, a scenariusze do pierwszych odcinków są już gotowe.

- Mamy 400 odcinków archiwalnych „Sondy”. W nowym programie pokażemy ówczesnych prowadzących, rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Będziemy ich wyobrażenia konfrontować ze współczesnością, a na koniec wyślemy wiadomość generacji, która przyjdzie po nas i za kolejne 35 lat będzie chciała zrobić „Sondę 3” - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Szef Dwójki zapowiada, że nowy magazyn będzie poważny, ale jednocześnie w sposób jasny i zrozumiały przekaże widzom informacje o przemianach cywilizacyjnych i technologicznych. Wśród poruszanych tematów pojawią się m.in. kwestie dotyczące rozwoju ludzkiej rasy.

- Tragicznie zmarli Kurek i Kamiński wprowadzili nową jakość, pokazali, że nauka jest nie tylko fascynująca, ale może być polem sporu i możemy o niej polemizować. Chcę pokazać, że telewizja publiczna nie zaczyna się dzisiaj od spalonej ziemi, ale odwołuje się do rzeczy wielkich, które były jej udziałem w przeszłości. Będziemy rozmawiać z widzem poważnie, ale na poziomie przyswajalnym - zapewnia Maciej Chmiel. - To będzie program do obejrzenia przez całą rodzinę - dodaje.

„Sonda 2” będzie emitowana w czwartki o godz. 20.40, w miejsce powtórek cyklu „Paranienormalni Tonight”, który nie będzie już kontynuowany. Na razie nie ustalono dokładnej daty premiery „Sondy 2”. Program poprowadzi jedna osoba, która na co dzień zajmuje się popularyzowaniem nauki. Odcinki potrwają około 45 minut.

Przypomnijmy, że w środę 2 marca br. na antenę TVP1 po ponad sześciu latach powróci magazyn kulturalny „Pegaz”, który zyska odświeżoną formułę i nowe logo. Dwa dni wcześniej przed „Teleexpressem” zadebiutuje codzienne pasmo kulturalne „Pegaz - Flesz”.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sonda 2” wiosną w TVP2. „Wyobrażenia Kurka i Kamińskiego konfrontujemy ze współczesnością”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytak
Tomasz Rożek z GN?
23 12
odpowiedź
User
Fan Sondy
Nareszcie kontynuacja programu Sonda w TVP 2.
Mam nadzieję że program "Sonda 2" będzie lepszym programem od niemieckiego programu "Galileo".
48 13
odpowiedź
User
marketer
Brakowało mi takiego programu w TVP jak program Galileo. No i w końcu doczekałem się.
Życzę powodzenia programowi Sonda 2.
44 12
odpowiedź
User
Jan
To teraz zacznie się biadolenie lemingów z powodu rezygnacji TVP z rozrywkowego show dla inteligentnych inaczej „Paranienormalni Tonight”
47 22
odpowiedź
User
Ela
Ależ to idiotyczny pomysł!Ten program miał sens 30 lat temu!!!
Teraz będzie tylko śmieszył i będzie tematem memów.O to chyba nie chodzi decydentom...
17 59
odpowiedź