SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Połączona opozycja wyprzedza w sondażu Zjednoczoną Prawicę

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 12 września, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,5 proc. respondentów. Dwie kolejne partie opozycyjne - Koalicja Obywatelska i Polska 2050 mają 39,5 proc. głosów - wynika z sondażu Research Partner.

Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO (screen: YouTube/Super Express)Article

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 12 września, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,5 proc. respondentów.

Koalicja Obywatelska pozostaje niezmiennie od wielu tygodni jej największym rywalem i odnotowała praktycznie taki sam wynik jak trzy tygodnie wcześniej – dziś zagłosowałoby na nią 22,0 proc. badanych.

Zyskała Polska 2050, którą poparłoby 17,9 proc. ankietowanych. Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,5 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,2 proc. respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Ponad 10 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Co zrobi Porozumienie Jarosława Gowina?

Opuszczenie Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina budzi dezorientację respondentów – prawie połowa z nich nie ma zdania w kwestii potencjalnego wejścia Porozumienia w koalicję z inną partią. 37 proc. ankietowanych uważa, że Porozumienie dołączy do innego ugrupowania politycznego, a jedynie 15 proc. sądzi, że pozostanie niezależne.

Aż jedna trzecia badanych, którzy uważają, że Porozumienie Jarosława Gowina zwiąże swoje losy z jakimś koalicjantem wskazuje na PSL – Koalicję Polską. Powrót do współpracy z Donaldem Tuskiem i jego partią wskazało 16 proc. ankietowanych, a 13 proc. Polskę 2050 Szymona Hołowni. Respondenci uznawali pozostałe koalicje za mniej prawdopodobne, aż 20 proc. nie miało zdania na ten temat.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 3-6.09.2021, na ogólnopolskiej próbie 1077 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Połączona opozycja wyprzedza w sondażu Zjednoczoną Prawicę

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
daje do myślenia
Odkąd ambasadorem Niemiec w Polandii został szef wywiadu tego państwa BND (długo go blokowali) w końcu coś się zaczęło zmieniać w tym niepostępowym ciemnogrodzie, brawo Berlin.
odpowiedź
User
Klaudia
Po co sumować głosy na opozycję?
odpowiedź
User
TEJ
Odkąd ambasadorem Niemiec w Polandii został szef wywiadu tego państwa BND (długo go blokowali) w końcu coś się zaczęło zmieniać w tym niepostępowym ciemnogrodzie, brawo Berlin.

Przemalowałeś mieszkanie?
odpowiedź