SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ile poparcia dla Zjednoczonej Prawicy z partią Ziobry, a ile bez? Nowy sondaż

W przypadku samodzielnego startu w wyborach Solidarnej Polski, poparcie dla koalicji rządzącej spada z 38,2 proc. do 34,1 proc. - wynika z sondażu Research Partner. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry mogłoby liczyć na głosy 3,6 proc. Polaków.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (screen: YouTube/TVP Info) Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (screen: YouTube/TVP Info)

Firma Research Partner w dniach 28 lipca – 1 sierpnia przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica na czele sondażu

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby aż 38,2 proc. respondentów. Koalicja Obywatelska uzyskałaby głosy 25,8 proc. Polaków, a na trzecim miejscu znalazłaby się ponownie Polska 2050 Szymona Hołowni, z poparciem 7,7 proc. ankietowanych. Lewicę poparłoby 7,4 proc. badanych, a Konfederację 6,1 proc..

W parlamencie znalazłoby się także PSL, na które zagłosowałoby 5,7 proc.. Pozostałe partie (Kukiz 15', Porozumienie) nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prawie 7 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 48,3 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 16,5 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 64,8 proc..

Co z Solidarną Polską?

Research Partner  sprawdziło także referencje Polaków w przypadku samodzielnego startu w wyborach Solidarnej Polski. Poparcie dla koalicji rządzącej spada wtedy do 34,1 proc., przy podobnym poparciu dla pozostałych badanych partii. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry mogłoby liczyć na głosy 3,6 proc. Polaków.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 28.07. - 1.08.2022, na ogólnopolskiej próbie 1030 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Ile poparcia dla Zjednoczonej Prawicy z partią Ziobry, a ile bez? Nowy sondaż

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Dokładnie Zero, tyle ile Ziobro.
0 0
odpowiedź
User
asmax
Czyli pod kreską.
Czyli Ziobro musi zmienić narrację, bo sam nie wejdzie do parlamentu.
.
A kto takiemu tłukowi da pracę?
0 0
odpowiedź
User
cef
Czyli pod kreską.
Czyli Ziobro musi zmienić narrację, bo sam nie wejdzie do parlamentu.
.
A kto takiemu tłukowi da pracę?
Inny tłuki nieudacznik to chyba jasne.
0 0
odpowiedź