SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konfederacja ma połowę poparcia PiS-u. Na czele Koalicja Obywatelska

Według sondażu CBOS Koalicja Obywatelska to jedyne ugrupowanie z ponad 30-procentowym poparciem. Na Konfederację chce natomiast głosować 14 proc. Polaków - o 4 pkt proc. więcej niż naTrzecią Drogę, a dwa razy mniej niż na PiS.

Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'aSławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lipca, 31 proc. badanych, którzy deklarują w nich udział, oddałoby głos na KO, 28 proc. - na PiS, 14 proc. - na Konfederację, 10 proc.-  na Trzecią Drogę, a 8 proc. - na Lewicę - wynika z sondażu CBOS z początku lipca.

10 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć", to wzrost o 4 pkt proc. w porównaniu do badania z końca czerwca.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W porównaniu do tego sondażu na początku lipca KO straciła 1 pkt proc., PiS - 2 pkt proc., Konfederacja zyskała 3 pkt proc., a Trzecia Droga straciła 1 pkt proc. 1 pkt straciła Lewica.

Ilu Polaków chce głosować w wyborach

W pierwszych dniach lipca chęć udziału w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się teraz, zadeklarowało 80 proc. dorosłych Polaków. "Obecne zainteresowanie uczestnictwem w tego rodzaju głosowaniu jest nieznacznie wyższe niż w końcu czerwca (wzrost o 1 pkt proc.), ale niższe niż na początku tego miesiąca, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (spadek o 4 pkt)" - podkreśla CBOS.

Zauważa, że o ile w końcu maja i na początku czerwca notowania obu najbardziej liczących się ugrupowań (KO i PiS) pozostawały mniej więcej w stanie równowagi (z tym że na początku czerwca z lekkim wskazaniem na PiS), o tyle w końcówce czerwca, po wyborach do PE, niewielką przewagę uzyskało KO, a w lipcu ta przewaga minimalnie wzrosła.

Badanie "Aktualności" zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) w dniach od 1 do 3 lipca 2024 r. na próbie dorosłych mieszkańców Polski (N=1000).

Dołącz do dyskusji: Konfederacja ma połowę poparcia PiS-u. Na czele Koalicja Obywatelska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zonk
Tylko nie Memcen. Kompromituje tą partie cały czas.
odpowiedź
User
gulaszwyborczy
Zdjęcie chyba wybrane złośliwie.
odpowiedź
User
roler
Zdjęcie chyba wybrane złośliwie.

Sławek tak wygląda
Nawet wipler prześmiewczo mówi o nim asperger...
odpowiedź