SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sondaż wyborczy: Donald Trump przed Joe Bidenem

Jak wynika z badania opinii publicznej dziennika „Wall Street Journal”, w walce o Biały Dom, Trump przeważa nad Bidenem w stosunku 47 do 43 punktów procentowych.

Donald Trump w trakcie wystąpienia powyborczego, fot. CNBC Article

Sondaż przeprowadzono od 29 listopada do 4 grudnia. Margines błędu wynosi 2.5 punktu procentowego.

Zdaniem zwolenników Trumpa, byłby on zdolny lepiej radzić sobie z gospodarką, miałby większe sukcesy w walce z inflacją i przestępczością. Uporałby się skuteczniej z bezpieczeństwem na granicach i wojną między Izraelem a Hamasem. Biden przeważa nad konkurentem w kwestiach łączących się z aborcją i tonem jaki zachowuje w polityce.

„Najpoważniejsze dla wyborców wydaje się obecnie bezpieczeństwo na granicach. W sytuacji, kiedy Biden się waha, Trump prowadzi z nim w tej sprawie z przewagą 30 proc.” - zwraca uwagę USA Today.

„Gdyby mierzyć w tej rywalizacji politykę i sposób prowadzenie rządu Trump miałby znaczącą przewagę. Biorąc pod uwagę temperament i charakter respondenci bardziej opowiadają się za Bidenem” – podkreślił republikański ankieter Tony Fabrizio, który pracuje dla Trumpa w super PAC (komitet akcji politycznej).

„Amerykanie zaniepokojeni są wiekiem Bidena. Zwłaszcza doniesieniami, że niekiedy się przewraca, miesza kraje i daty. Kiedy indziej popełnia jeszcze inne drobne błędy. Chociaż Trump też czasem mamrocze, bądź ma problemy z chodzeniem, nie zwraca się na to tak bacznej uwagi” - wskazuje „USA Today”.

Dziennik przytacza wcześniejszą opinię Davida Palelogosa, dyrektora ds. badań politycznych Uniwersytetu Suffolk. Zwraca on uwagę na problemy Trumpa z prawem, szczególnie na oskarżenia go w czterech sprawach kryminalnych.

Dołącz do dyskusji: Sondaż wyborczy: Donald Trump przed Joe Bidenem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ołmajgad
Serio, ten amerykański, zdalnie sterowany Breżniew, ma 43 procent poparcia?? ROTL Ameryka naprawdę się sypie ...
6 11
odpowiedź
User
Nowy
Czy w USA nie ma młodszych polityków?
3 4
odpowiedź
User
Idiokracja
Wybór prokremlowskiego pożytecznego idioty Trumpa będzie miał katastrofalne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski.
8 4
odpowiedź