SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica odbija się w sondażu. Lewica przed Hołownią

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z poparciem 36,7 proc. (+1,5 proc.) - wynika z sondażu Research  Partner. Lewica (8,2 proc.) wyprzedziła Polskę 2050 Szymona Hołowni (7,9  proc.).

Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym, fot. screen z TVP InfoJarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym, fot. screen z TVP Info

W dniach 9-12 września 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zobacz: Kaczyński apeluje do działaczy PiS o aktywność w internecie. Mówi o lokalnych serwisach

Zjednoczona Prawica na czele sondażu

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 36,7 proc. respondentów. Nie zmieniło się poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która uzyskałaby głosy 25,6 proc. Polaków.

Lewica wyprzedziła nieznacznie Polskę 2050, z poparciem 8,2 proc. ankietowanych. W parlamencie znalazłaby się także partia Szymona Hołowni, którą poparłoby 7,9 proc. badanych oraz Konfederacja z 5,7 proc. głosów. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Zobacz: Morawiecki: będą kolejne 2 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia

Ponad 9 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 44,6 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,8 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 60,4 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 9-12.09.2022, na ogólnopolskiej próbie 1077 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica odbija się w sondażu. Lewica przed Hołownią

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Liberator
Pisiory to potwory!
odpowiedź