SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony: karta pamięci CFexpress typu B o prędkości odczytu do 1700 MB/s i zapisu do 1480 MB/s

Firma Sony opracowała nową kartę pamięci CFexpress typu B (CEB-G128) do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych.

Article

Karta pamięci Sony CFexpress typu B ma pojemność 128 GB. W przyszłości planowane jest wprowadzenie modeli o większych pojemnościach: 256 GB i 512 GB. Model CFexpress typu B zaprojektowano zgodnie ze specyfikacją opartą na znormalizowanym przez CompactFlash Association łączu PCIe III generacji.

Karta Sony CFexpress typu B jest ok. trzech razy szybsza od najszybszej z kart CFast Sony (osiągającej prędkość odczytu 530 MB/s). Oferuje zapis z prędkością do 1480 MB/s oraz dochodzącą do 1700 MB/s prędkość odczytu.

Karta pamięci Sony CFexpress typu B wyróżnia się wytrzymałością trzykrotnie większą od przewidzianej w standardzie CFexpress. Przetrwa więc oddziaływanie siły zginającej 70 N i upadek z wysokości do 5 m — pięciokrotnie większej od nominalnej. Nowy nośnik jest również odporny na temperaturę i promienie rentgenowskie, ma właściwości antystatyczne i zabezpieczenie przed promieniami UV.

Nabywcy karty Sony CFexpress będą mogli bezpłatnie pobrać narzędzia Media Scan Utility i File Rescue. Media Scan Utility to program komputerowy, który automatycznie analizuje stan karty Sony CFexpress za każdym razem, gdy zostanie ona podłączona do komputera przy użyciu czytnika MRW-G1. Program ten dostarcza informacji o stanie karty, w tym o poziomie wyeksploatowania pamięci flash. Narzędzie File Rescue odzyskuje omyłkowo skasowane pliki, w tym obrazy i filmy o dużej rozdzielczości oraz w formacie RAW.

W ofercie Sony pojawi się też nowy czytnik kart CFexpress MRW-G1, który pozwoli wykorzystać szybkość kart Sony CFexpress typu B. Czytnik ten jest również zgodny z kartami XQD Sony z serii G i M.

Karta Sony CFexpress typu B i czytnik kart CFexpress MRW-G1 trafią na rynek na początku lata 2019 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony: karta pamięci CFexpress typu B o prędkości odczytu do 1700 MB/s i zapisu do 1480 MB/s

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl