SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sony Ericsson, Acer, Dell i HP chcą zakazu substancji niebezpiecznych w elektronice

Sony Ericsson, Acer, Dell i HP zaapelowały do Parlamentu Europejskiego o wprowadzenie zakazu stosowania substancji niebezpiecznych w elektronice komercyjnej. Firmy – wspólnie z organizacjami pożytku publicznego – chcą, żeby taki przepis zaczął obowiązywać od 2015 roku.

Sony Ericsson, Acer, Dell i HP chcą zakazu substancji niebezpiecznych w elektronice

Apel o zaostrzenie przepisów rozporządzenia unijnego o Ograniczeniach w Stosowaniu Substancji Niebezpiecznych (RoHS) firmy Sony Ericsson, Acer, Dell i Hewlett-Packard skierowały do Parlamentu Europejskiego wspólnie z organizacjami ChemSec, Clean Production Action i Europejskim Biurem Ochrony Środowiska. Przedsiębiorstwa i stowarzyszenia chcą, żeby od 2015 roku w Unii Europejskiej obowiązywał zakaz stosowania substancji niebezpiecznych w elektronice komercyjnej.

Obecne rozporządzenie ogranicza zastosowanie niektórych metali ciężkich oraz dwóch rodzajów BFR, ale nie obejmuje chociażby PVC i pozostałych typów BFR. Tymczasem te ostatnie tworzywa podczas spalania w recyclingu, odbywającego się w warunkach niespełniających odpowiednich norm, tworzą dioksyny halogenowane, które są silnymi substancjami toksycznymi.

Firmy i organizacje, które wystosowały ten apel, zapowiadają, że będą wywierać nacisk na ustawodawców unijnych, którzy aktualnie debatują nad modyfikacją rozporządzenia RoHS. Jednocześnie zapraszają do swojej inicjatywy inne przedsiębiorstwa z rynku elektroniki użytkowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony Ericsson, Acer, Dell i HP chcą zakazu substancji niebezpiecznych w elektronice

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl