SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony: nowe bezprzewodowe głośniki SRS-RA5000 i SRS-RA3000 (wideo)

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty dwóch bezprzewodowych głośników domowych: SRS-RA5000 i SRS-RA3000. Oba nowe modele wyposażono w technologie Sony 360 Reality Audio i Immersive Audio Enhancement, kalibrację dźwięku oraz funkcje inteligentne.

Głośnik Sony SRS-RA5000Article

Głośniki Sony RA5000 i RA3000 są oparte na technologiach Immersive Audio Enhancement i 360 Reality Audio.

Oba nowe modele umożliwiają reprodukcję utworów 360 Reality Audio z oferty współpracujących serwisów muzycznych. Utwory takie zawierają dane o rozmieszczeniu dźwięków w przestrzeni. Z kolei algorytm Immersive Audio Enhancement firmy Sony pozwala przekształcać 2-kanałowe nagrania stereo w taki sposób, by dźwięk wypełniał całe pomieszczenie.

Głośnik RA5000 ma dodatkowo atest Hi-Res Audio. Dzięki trzem jednostkom zwróconym do góry muzyka rozchodzi się pionowo, a trzem jednostkom umieszczonym pośrodku - poziomo. Magnesy neodymowe i membrany MRC w jednostkach głośnikowych pozwalają połączyć mocne brzmienie z małym wymiarami głośnika. Całości dopełnia subwoofer.

Głośnik RA3000 emituje dźwięk we wszystkich kierunkach. Jest wyposażony w jednostkę pełnozakresową, moduł rozprzestrzeniający dźwięk we wszystkie strony oraz dwie membrany bierne będące źródłem głębokiego basu. Wzajemnie nakładające się liniowe jednostki wysokotonowe tworzą skierowane do góry czoło fali, dzięki czemu dźwięk rozchodzi się w pionie.

Głośniki RA5000 i RA3000 mają funkcję kalibracji dźwięku, która dostosowuje brzmienie do warunków pracy. Przytrzymanie przycisku Immersive Audio Enhancement na modelu RA5000 rozpoczyna szczegółową kalibrację, której wynikiem jest optymalizacja dźwięku pod kątem konkretnego pomieszczenia. Korygowanie dźwięku z głośnika RA3000 wykonywane jest automatycznie podczas słuchania utworów. Aby ponowić kalibrację, np. po przeniesieniu głośnika do innego pomieszczenia, wystarczy go włączyć.

Nowe głośniki Sony mają funkcję automatycznej głośności, która koryguje poziom głośności poszczególnych utworów.

RA5000 i RA3000 są zgodne z urządzeniami z Asystentem Google, wyposażonymi w technologię Chromecast built-in oraz z urządzeniami z asystentem Amazon Alexa.Do włączania i wyłączania muzyki, regulacji głośności i użycia innych funkcji wystarczają wyłącznie polecenia głosowe. Oba głośniki są ponadto zgodne z funkcją odtwarzania w wielu pomieszczeniach, która pozwala odtwarzać różne utwory w różnych pokojach lub słuchać jednakowej muzyki w całym domu z grup głośników skonfigurowanych w aplikacji Google Home lub Amazon Alexa.

Głośnik można obsługiwać z dowolnego miejsca w domu za pomocą smartfona z aplikacją "Sony | Music Centre". Pozwala ona dostosowywać różne ustawienia.

RA5000 i RA3000 można bezprzewodowo łączyć z kompatybilnymi telewizorami Bravia. Oba modele są wyposażone w łącza Wi-Fi i Bluetooth oraz technologie NFC, Spotify Connect i Chromecast built-in, można je zatem parować ze smartfonami i tabletami, by strumieniowo przesyłać nagrania.

Oba modele są dostępne w wersji czarnej z kontrastującymi elementami w kolorze miedzi. W ofercie będzie też głośnik RA3000 w obudowie pokrytej jasnoszarą tkaniną ze srebrnymi akcentami.

 

Głośniki Sony RA5000 i RA3000 będą dostępne w lutym 2021 r.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony: nowe bezprzewodowe głośniki SRS-RA5000 i SRS-RA3000 (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl