SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony wraz z SWR pracują nad narzędziem do zdalnego kierowania kamerami z dowolnego miejsca

Niemiecki nadawca publiczny SWR, wraz ze specjalistami z koncernu Sony wdrażają nowe rozwiązanie technologiczne: Smart Production. W założeniu ma ono pozwolić zwiększyć ilość materiałów zamieszczanych na różnych platformach multimedialnych, a zarazem obniżyć koszty ich produkcji.

Smart Production umożliwia zdalne sterowanie kamerami PTZ i mikserem w celu optymalizacji pracy, tworzenia dodatkowych treści i modernizacji metod produkcjiArticle

Współpraca obu firm koncentrowała się na zwiększeniu efektywności, opłacalności i elastyczności działań na platformach. Jej owocem jest nowy, obsługiwany dotykiem, inteligentny sterownik przeznaczony do mikserów Sony. W wyniku połączenia obu urządzeń powstaje system Smart Production.

Chodzi o inteligentny sterownik, umożliwiający zdalne kierowanie kamerami PTZ i mikserem Sony z dowolnej lokalizacji. Potrzebna jest do tego także przeglądarka internetowa. Sterownik pozwala nagrywać materiał za pomocą systemu inteligentnej produkcji, a następnie dostosowywać go do wymagań różnych platform przy minimalnym wykorzystaniu zasobów. - Aby programy radia internetowego SWR Dasding przyciągały młodszych odbiorców, musimy produkować więcej materiałów w krótszym czasie i na więcej platform - komentuje Ralf Baron, dyrektor działu IT, mediów i produkcji w SWR.   - O współpracy z firmą Sony zadecydowało jej doświadczenie w dziedzinie produkcji i wola opracowania dedykowanego rozwiązania dostosowanego do naszych indywidualnych wymagań, dzięki któremu moglibyśmy dotrzeć do kolejnych młodszych słuchaczy, przygotowując zarazem stację do działania w przyszłości.

Jednym z elementów rozwiązania Smart Production jest dotykowy system obsługi. Aby w przyszłości jeszcze bardziej usprawnić produkcję, Sony ma opracować wprowadzenie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, takich jak rozpoznawanie twarzy, śledzenie czy kontrola mowy. - Ściśle współpracujemy ze swoimi klientami, by zrozumieć ich potrzeby biznesowe, a następnie spełniać je poprzez wprowadzanie nowatorskich rozwiązań - komentuje Claus Pfeifer, dyrektor ds. połączonego pozyskiwania treści w dziale Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. - Smart Production pozwoli nadawcy zaspokoić popyt na treści przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów i stworzeniu warunków do adaptacji, wzrostu i modernizacji działalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony wraz z SWR pracują nad narzędziem do zdalnego kierowania kamerami z dowolnego miejsca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl