SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony dostarcza Videe wóz transmisyjny do obsługi 4K HDR

Firma Videe świadcząca usługi produkcji audiowizualnej podczas międzynarodowych wydarzeń na żywo nawiązało współpracę z Sony w celu zaprojektowania, budowy i wyposażenia nowego mobilnego zespołu produkcyjnego Regia Mobile OB-X. Platforma pozwala na zaawansowaną obsługę do 30 kamer oraz realizacji produkcji w jakości 4K HDR.

Article

Jak wyjaśnia firma Videe wóz OBX, którego premiera odbyła się na targach IBC 2019, został kompleksowo wyposażony w rozwiązania techniczne Sony i należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Umożliwia wykorzystanie standardów 4K/HDR i współpracę z sieciami IP, przez co pozwala przyspieszyć pracę podczas produkcji.

OBX współpracuje z innymi systemami i jest oparty na zaawansowanych rozwiązaniach Sony: kamerach 4K HDC-4800 do rejestracji obrazu w zwolnionym tempie, kamerach 4K/HD HDC-4300, serwerach PWS-4500, monitorach referencyjnych PVM i BVM oraz mikserze wideo XVS-8000.

Zespół wyposażono ponadto w urządzenia przystosowane do obsługi najnowszych protokołów IP Live oraz w produkty i rozwiązania 4K i HDR (High Dynamic Range) firmy Sony, takie jak:

  • 18 kamer 4K/HD HDC-4300 do użytku w studiu i podczas transmisji na żywo
  • 2 bezprzewodowe kamery HDC-3500
  • 2 kamery HDC-4800 do rejestracji obrazu w zwolnionym tempie
  • 2 kamery kompaktowe HDC-P50 do stabilizatorów Steadicam
  • Mikser wideo SDI/IP XVS-8000
  • 6 serwerów 4K PWS-4500
  • Profesjonalny monitor studyjny BVM-HX310
  • Monitory PVM-A250 do kontroli jakości
  • 4 moduły konwertera 4K HDR HDRC-4000

Wóz OBX, zaprojektowany i okablowany wspólnie z firmą Chromaline ma łączyć wygodę z zaawansowanymi możliwościami. Jest powiększany (rozsuwany) na trzy strony. Wewnątrz znajdują się dwie reżyserki 4K umożliwiające obsługę do 30 kamer.

Dwie przestrzenie do produkcji, zaaranżowane na powierzchni 75 metrów kwadratowych i wyposażone w okablowanie SDI i IP dają możliwości podłączania sprzętu i mogą funkcjonować niezależnie, z osobnymi wejściami. Modułowy charakter wnętrza pozwala również na stworzenie jednej przestrzeni do obsługi największych imprez.

Wóz wyposażono w system regulowanego, pośredniego podświetlenia LED RGB, system automatyzacji „domu” oraz dostosowywaną klimatyzację zapewniającą pełną wymianę powietrza w 30 minut.

Dołącz do dyskusji: Sony dostarcza Videe wóz transmisyjny do obsługi 4K HDR

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
muszkins
Piękna rzecz. :)
odpowiedź