SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wynosi w najnowszym sondażu Research Partner 30,6 proc., co stanowi spadek o 2,5 proc. w porównaniu z poprzednią falą badania.

W dniach 14-17 października 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,6 proc. respondentów. Tak niskie poparcie koalicja rządząca notowała po raz ostatni we wrześniu 2021 roku.

Oznacza to, że różnica w poparciu dla Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej ukształtowała się na rekordowo niskim poziomie niespełna 5 punktów procentowych, przy poparciu dla KO na poziomie 26,0 proc.. Polska 2050 zdobyłaby uznanie 10,8 proc. badanych.

Konfederacja przed PSL i Lewicą

Do sporych przetasowań doszło na dalszych miejscach. Konfederację poparłoby 7,5 proc. ankietowanych, a PSL z wynikiem 6,8 proc. wyprzedziłoby Lewicę, którą wskazało 6,5 proc. badanych. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prawie 9 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 43,1 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,9 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 59,0 proc..

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 14-17.10.2022, na ogólnopolskiej próbie 1081 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aroj
Lewica won pod próg!
odpowiedź
User
irx
Won z prawactwem !
odpowiedź
User
haha
Won z prawactwem !

won POmyleńcu!
odpowiedź