SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spada wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w listopadzie o 1,4 pkt m/m do 29,5 pkt, wynika z "Monitora Bankowego" opublikowanego w środę przez firmę badawczą TNS Pentor. Rok temu wskaźnik Pengab wynosił 27,4 pkt.

Spada wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

Skumulowany wskaźnik ocen wyniósł w listopadzie 23,9 pkt i był niższy o 0,6 pkt wobec poprzedniego miesiąca, natomiast skumulowany wskaźnik prognoz spadł o 2,1 pkt do 35,2 pkt.

"Spadło zainteresowanie depozytami złotowymi - wyraźnie zmniejszył się popyt zgłaszany przez klientów indywidualnych na depozyty bieżące oraz przez firmy - na depozyty terminowe. Oczekuje się utrzymania dotychczasowych kierunków zmian na rynku depozytów złotowych. Niewielkie zmiany 'in plus' odnotowano na rynku depozytów walutowych, nie oczekuje się jednak ich pogłębienia w nadchodzącym czasie" - głosi raport.

"Zwiększył się zakres kredytowania działalności przedsiębiorstw w zakresie kredytów złotowych; kredytowanie segmentu klientów indywidualnych pozostało na dotychczasowym poziomie. Udzielono więcej kredytów o wartości do 1 mln euro dla firm. Spadki dotknęły rynki kredytów konsumenckich i mieszkaniowych, odnotowano także osłabienie dewizowej akcji kredytowej" - czytamy dalej.

Ceny kredytów były stabilne, bankowcy spodziewają się jednak wzrostu oprocentowania. Spadła też wartość kredytów zagrożonych.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury, informujący o sytuacji ekonomicznej placówek w tym miesiącu, odnotował spadek o 3,5 do 37,5 pkt, podał Pentor.

Sondaż został przeprowadzony pomiędzy 8 a 15 listopada. W telefonicznym badaniu wzięło udział 200 placówek bankowych z całego kraju, reprezentujących wszystkie typy banków krajowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spada wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl