SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska Codziennie” zarobiła o połowę mniej z reklam. „Super Express” w dół o jedną trzecią

Po pięciu miesiącach br. wpływy reklamowe dzienników zmalały o niemal jedną czwartą. Najwięcej straciła “Gazeta Polska Codziennie” - blisko połowę wpływów, zaś “Super Express” zmniejszył je o blisko 40 proc.

Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika

W okresie od stycznia do maja br. przychody reklamowe dzienników zmalały – w porównaniu do tego samego okresu 2023 roku o 23 proc., do 436,7 mln zł – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe netto, Kantar).

Liderem wpływów reklamowych wśród dzienników jest „Gazeta Wyborcza”, która zwiększyła je w skali roku o 12,8 proc., do 72,3 mln zł. Tuż za nią plasuje się  „Rzeczpospolita”, która zarobiła na reklamach 2 proc. więcej niż rok wcześniej – 58,8 mln zł. Podium zamyka „Dziennik Gazeta Prawna” z przychodami w kwocie 44,4 mln zł, niższymi w skali roku o 27,2 proc.

Odpływ państwowych spółek?

Spośród pozostałych dzienników największy spadek wpływów z reklam notuje „Gazeta Polska Codziennie” – zmalały one o 48,4 proc., do 15,1 mln zł. To prawdopodobnie efekt odpływu reklam spółek Skarbu Państwa, które za rządów Prawa i Sprawiedliwości były głównymi reklamodawcami tego dziennika.

37,3 proc. mniej zarobił „Super Express” (27,6 mln zł). Stopniały też przychody reklamowe: „Dziennika Zachodniego” – o 26,4 proc. (do 14,9 mln zł) oraz „Głosu Wielkopolskiego” – o 29,3 proc. (do 10,3 mln zł).

Czytaj też: “Gazeta Polska Codziennie” z zyskiem

Reklamodawcy zwiększyli wydatki w: „Pulsie Biznesu” – o 22,4 proc. (do 24,8 mln zł), „Fakcie” – o 15 proc. (do 24,3 mln zł) i w „Parkiecie” – o 4,6 proc. (do 17 mln zł).

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” zarobiła o połowę mniej z reklam. „Super Express” w dół o jedną trzecią

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
korzystne dla każdego
Zwolnić klepiących w klawiatury i zastąpić ich sztuczną inteligencją.
4 1
odpowiedź
User
Fatowiec
Skończyło się pisowskie eldorado
3 2
odpowiedź
User
Fatowiec
Skończyło się pisowskie eldorado
2 1
odpowiedź