SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spadek sprzedaży urządzeń drukujących w Europie Środkowo-Wschodniej, w góre przychód

W 2011 roku liczba urządzeń drukujących sprzedanych w Europie Środkowo-Wschodniej spadła w porównaniu z rokiem 2010 o 1,5 proc. Za to wartość rynku wzrosła o 0,6 proc.

Spadek sprzedaży urządzeń drukujących w Europie Środkowo-Wschodniej, w góre przychód

Z danych firmy badawczej IDC wynika, że w 2011 roku w Europie Środkowo-Wschodniej sprzedano 8,63 miliona urządzeń drukujących o łącznej wartości 2,013 miliona dolarów.

W przypadku urządzeń atramentowych sprzedaż spadła o 11,2 proc. Tymczasem w segmencie laserowym liczba sprzedanych urządzeń wzrosła o 7,9 proc., a przychód - o 4,7 proc.

Największym rynkiem omawianego regionu, odpowiadającym za 48 proc. sprzedaży i 47 proc. przychodu, jest Rosja, gdzie w 2011 roku liczba sprzedanych urządzeń drukujących wzrosła o 1 proc. Tymczasem w Polsce odnotowano spadek o 3,2 proc., na Ukrainie o 2,6 proc., a w Rumunii o 1,6 proc. Z kolei w Czechach i na Węgrzech sprzedaż wzrosła odpowiednio o 2,8 proc. i 1,3 proc., a w Kazachstanie aż o 13,7 proc. Poza tym znaczące spadki zaobserwowano na pozostałych rynkach - słowackim, bułgarskim, chorwackim, słoweńskim i białoruskim.

Największymi sprzedawcami atramentowych urządzeń drukujących były firmy HP, Canon i Epson (łącznie 95 proc. udziału). W segmencie laserowym w pierwszej trójce pod względem liczby sprzedanych urządzeń znalazły się HP, Samsung i Canon, a pod względem przychodu - HP, Xerox i Canon.

IDC prognozuje, że w 2012 roku liczba sprzedanych urządzeń drukujących w Europie Środkowo-Wschodniej wzrośnie o blisko 4 proc., a ich wartość - o ok. 2,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spadek sprzedaży urządzeń drukujących w Europie Środkowo-Wschodniej, w góre przychód

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl