SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Specjalista CSR na ministerialnej liście zawodów

Stanowisko specjalista/ka ds. CSR zostanie oficjalnie włączone do klasyfikacji zawodów i specjalności Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Decyzja wejdzie w życie w 2020 roku.

fot. shuttlerstock Article

Nowy zawód na ministerialnej liście to efekt prawie dwuletnich prac Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z ekspertami firm należących do Programu Partnerstwa FOB, które działają wraz ze stowarzyszeniem na rzecz upowszechniania standardów CSR w Polsce.

Decyzja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, po konsultacji z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, potwierdzająca wpisanie zawodu specjalista do spraw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (oficjalna nazwa), zapadła na początku lutego br.

Nowy zawód od 2020 roku

 Zawód zostanie ujęty przy najbliższej nowelizacji klasyfikacji planowanej na 2020 rok.

- Pomysł wprowadzenia stanowiska Specjalista/ka ds. CSR do klasyfikacji zawodów i specjalności Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zrodził się w trakcie prac na temat roli i miejsca CSR-owców w organizacjach, zainicjowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, z inspiracji przedstawicieli Banku BGŻ BNP Paribas. Ta decyzja MPRIPS to kamień milowy dla naszej organizacji, ale również w rozwoju CSR w Polsce. Bardzo się cieszymy się i dziękujemy za przychylność Ministerstwom, a naszym partnerom za zaangażowanie - podsumowuje Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Specjalista CSR na ministerialnej liście zawodów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MPR
FOB - serdecznie gratulujemy!
5 5
odpowiedź