SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Specjalna ramówka Discovery Historia i Discovery Channel na Wielkanoc

Discovery Historia i Discovery Channel (TVN Grupa Discovery) z okazji Wielkanocy zaproponują widzom specjalną ramówką. Kanały pokażą dokumenty, powieści biograficzne i cykle o tematyce religijnej.

fot. Discovery HistoriaArticle

W święta Discovery Historia pokaże dokumenty o początkach chrześcijaństwa - zespół lekarzy i historyków przy użyciu technologii przybliżą ostatnie 24 godziny z życia Jezusa w programie „Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity”.

Natomiast w cyklu „Jezus. Brakujący życiorys” eksperci postarają się wyjaśnić do tej pory nierozwikłane zagadki z życia Chrystusa m.in. kim tak naprawdę była Maria Magdalena? Co działo się z Jezusem przez niemal 20 lat z jego życia, o których w Biblii nie ma ani słowa?

Z kolei w  programie „Maria z Nazaretu” mowa będzie o trzech największych religiach świata – katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej i o tym czy uznają one Maryję z Nazaretu za jedną z najważniejszych postaci.

W serii „Kim był Jezus?”, Discovery Historia odtworzy wczesne lata życia Jezusa oraz realia, w jakich funkcjonował.

- W tym trudnym czasie pandemii, stacje Discovery Channel i Discovery Historia zachęcają, aby w te święta pozostać w domach. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy pasmo fascynujących dokumentów związanych nie tylko ze obchodami Wielkiejnocy, ale przede wszystkim poświęconym niewyjaśnionym zagadkom historii oraz tajemnicom kościoła. Wierzę, że nasza oferta wprowadzi widzów w wielkanocny nastrój, a także będzie miłą i inspirującą odskocznią od codziennych smutnych informacji  - komentuje Dorota Eberhardt, content & channels Director w TVN Discovery Polska.

W Discovery Historia emitowany będzie także program „Największe zagadki historii: Arka Przymierza” w którym Olly Steeds odwiedzi stare klasztory, aby sprawdzić, czy faktycznie Akra Przymierza może znajdować się w Afryce.  

Kanał wyemituje również dokumenty o Stolicy Apostolskiej – cykl „Wielcy papieże”, serię dokumentalną o młodzieńczych latach papieża Polaka - „Młodość Jana Pawła II: Lolek”  oraz „Młodość Jana Pawła II: Przyniósł nam światło prawdziwe”.

W programie „Watykan za zamkniętymi drzwiami” będzie można bliżej przyjrzeć się sekretom funkcjonowania Stolicy Apostolskiej oraz zgłębić szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Discovery Historia wyemituje także dokument „Samuraj w Watykanie”, który opowie historię japońskiego poselstwa, które w 1613 r. przybyło do Europy, aby negocjować układ z papieżem Pawłem V  i królem Hiszpanii.

Ponadto emitowana będzie też „Dolina Królów: ostatni sekret faraonów” - produkcja Discovery, która ma pomóc zweryfikować powszechną wiedzę na temat starożytnego Egiptu.

- W Poniedziałek Wielkanocny zapraszam gorąco na premierę wyjątkowego dokumentu Dolina Królów: ostatni sekret faraonów”. To wyjątkowa produkcja, w której grupa najwybitniejszych archeologów eksploruje nieznane wcześniej fragmenty Doliny Królów w Egipcie, miejsca pochówku największych przywódców starożytnego świata. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, a także dużym zaangażowaniu firmy Discovery, badacze i naukowcy mają szansę dotrzeć do ostatnich, niezbadanych tajemnic Faraonów  – dodaje Dorota Eberhardt.

Ramówka Discovery Historia:
2 kwietnia, Wielki Piątek
20.00 - Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity
21.00 - Samuraj w Watykanie
22.20 - Wielcy papieże: Jan Paweł II

3 kwietnia, Wielka Sobota
11.00 - Młodość Jana Pawła II: Lolek
12.05 - Młodość Jana Pawła II: Przyniósł nam światło prawdziwe
13.10 - Watykan - za zamkniętymi drzwiami
14.20 - Wielcy papieże: Franciszek
17.00 - Jezus. Brakujący życiorys: Kim była Maria Magdalena?
18.00 - Jezus. Brakujący życiorys: Zagubione lata Jezusa
19.00 - Największe zagadki historii: Arka Przymierza
20.00 - Maria z Nazaretu

4 kwietnia, Wielkanoc
19.00 - Watykan - za zamkniętymi drzwiami
20.00 - Kim był Jezus?: Dzieciństwo
21.00 - Kim był Jezus?: Misja
22.00 - Kim był Jezus?: Ostatnie dni
23.00 - Kto zdradził Jezusa?

5 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny
10.00 - Dolina Królów: ostatni sekret faraonów

 

 

Dołącz do dyskusji: Specjalna ramówka Discovery Historia i Discovery Channel na Wielkanoc

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pp
jak bardzo #nikogo
odpowiedź