SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spółka Grupy Lotos dostała 50 proc. udziału w koncesji na Morzu Norweskim

Spółka Lotos Exploration and Production Norge (LE&PN), w 100% zależna od Petrobaltiku z Grupy Lotos, w wyniku rozstrzygnięcia rundy prekwalifikacyjnej dostała 50-proc. udział oraz status operatora w koncesji PL556 zlokalizowanej w obszarze Morza Norweskiego, poinformował Lotos w środę.

"Pozostałe 50% udziałów w ww. koncesji przyznane zostało spółce Skeie Energy AS" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że zgodnie z programem prac koncesji w pierwszym roku od jej otrzymania planowane jest przeprowadzenie prac analitycznych na podstawie których podjęta zostanie decyzja o ewentualnym wykonaniu otworu poszukiwawczego.

"Szacunkowe koszty związane z ww. pracami analitycznymi, przypadające na 50% udział w koncesji, wynoszą ok. 6 mln NOK (tj. ok. 2,96 mln zł (…)" - czytamy dalej.

Lotos wielokrotnie zapowiadał, że chce aby w 2012 roku własne wydobycie ropy w grupie stanowiło 10% całej zużywanej ropy. Rozwój Lotosu w tej dziedzinie jest realizowany w rejonie Morza Bałtyckiego i Szelfu Norweskiego.

Działalność wydobywczą w grupie realizuje Petrobaltic. Posiada też udziały w licencjach na norweskim szelfie kontynentalnym, którymi zawiaduje Lotos Exploration and Production Norge, spółka w 100% zależna od Petrobaltiku.

Dołącz do dyskusji: Spółka Grupy Lotos dostała 50 proc. udziału w koncesji na Morzu Norweskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl