SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spór w Trójce wciąż nierozwiązany

Czwartkowe spotkanie związkowców z Trójki z zarządem Polskiego Radia nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć.

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Trójki, podczas czwartkowego spotkania zarządu PR ze związkowcami miał miejsce dalszy ciąg rozmów oraz prezentacja stanowisk.

- Ewentualne ustalenia poczynione zostaną w czwartek (18 marca – przyp. red.) – powiedział Dorosz. Czwartkowe spotkanie nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć, ale planowana jest cała seria spotkań konsultacyjnych.

Związkowcy z Trójki domagają się przede wszystkim odwołania ze stanowiska dyrektora Programu 3 - Jacka Sobali, a także anulowania decyzji programowych i personalnych, podjętych przez niego w lutym 2010 roku. Pracownicy Trójki chcą też przeprowadzenia transparentnego konkursu na nowego szefa Programu 3, z udziałem obserwatorów ze związku.

Według pracowników Trójki, zrzeszonych w związku zawodowym, do pracy powinna powrócić Magda Jethon (do grudnia 2009 szefowa programu, odwołana przez zarząd PR – przyp. red.), jak również Jerzy Sosnowski (dziennikarz i przewodniczący związku – przyp. red.), który prowadził „Klub Trójki”. Związek chce też przywrócenia do pracy w porannym programie „Zapraszamy do Trójki” Damiana Kwieka i Marcina Zaborskiego, wycofania z anteny audycji publicystycznej „Trójka po trzeciej”, który prowadzą publicyści zaproszeni do współpracy przez nowego dyrektora oraz przywrócenia pełnego czasu antenowego Arturowi Orzechowi.

Dołącz do dyskusji: Spór w Trójce wciąż nierozwiązany

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m1
Jesteśmy z Wami, przegonić Sobalę:-(
odpowiedź
User
Andrzej
popieram
odpowiedź
User
Arnold
Pisiory od Trójki łapy precz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trójko trzymaj się!!!!
odpowiedź