SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spore zainteresowanie kupnem sieci komórkowej Plus

PKN Orlen jako „dosyć spore" ocenia wstępne zainteresowanie potencjalnych nabywców kupnem akcji operatora sieci Plus, Polkomtela, wynika z czwartkowej wypowiedzi Jacka Krawca, prezesa PKN Orlen, który będzie sprzedawał prawie 25 proc. akcji operatora.

Spore zainteresowanie kupnem sieci komórkowej Plus

„Wstepne zainteresowanie oceniamy jako dosyć spore i z równych kierunków geograficznych" – powiedział Krawiec na spotkaniu z dziennikarzami. Z jego słów wynika, że wśród potencjalnych oferentów jest też egipski inwestor.

W czwartek prezes poinformował, że przez Świętami sprzedający planują rozesłanie memorandum informacyjnego do inwestorów. „Składania ofert spodziewamy się w pierwszym kwartale" – powiedział prezes.

Wcześniej inny akcjonariusz Polkomtela – KGHM – informował, że spodziewa się sprzedaży walorów operatora do końca I połowy 2011 roku.

W połowie listopada akcjonariusze spółki Polkomtel podjęli decyzję o przystąpieniu do procesu wspólnej sprzedaży 100% akcji spółki w transakcji prywatnej. Na rynek ma trafić 100% akcji operatora, po tym jak udział w transakcji zadeklarował Vodafone.

Potencjalni oferenci to zarówno inwestorzy branżowi, strategiczni, jak i finansowi, fundusze inwestycyjne.

Wcześniej Krawiec mówił, że benchmarkiem dla przygotowywanej transakcji będzie wycena z 2008 roku, kiedy duński TDC sprzedał 19,61% akcji spółki pozostałym udziałowcom. TDC podał wtedy, że cena zakupu wyniosła 214,04 euro za akcję, pomniejszone o wartość dywidendy otrzymywanej przez TDC i odsetki od tej kwoty. W dniu sfinalizowania transakcji dało to całościową płatność w wysokości 726 mln euro. Oznacza to, że wartość 100% akcji wyniosła ok. 3,6 mld euro.

W ub. roku polscy akcjonariusze Polkomtela (oprócz KGHM i PKN Orlen są to PGE z 21,85% akcji i Węglokoks z 4,98%) planowali wprowadzenie Polkomtela na giełdę. Obecnie preferują transakcję prywatną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spore zainteresowanie kupnem sieci komórkowej Plus

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl