SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sposób na franka” w TVN24 Biznes i Świat, prowadzącym Paweł Blajer

W TVN24 Biznes i Świat wystartowało nowe popołudniowe pasmo „Sposób na franka” poświęcone kredytom we franku szwajcarskim. - Odpowiadamy na duże zainteresowanie widzów tym tematem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Blajer, gospodarz programu.

Article

„Sposób na franka” ruszył w środę i jest nadawany w miejsce programu „Biznes dla ludzi” - w dni powszedni o godz. 18.00. W godzinnym programie omawiane będą wyłącznie tematy związane ze spłatą kredytów we franku szwajcarskim. Poprzednio pasmo „Biznes dla ludzi” podzielone było na cztery części, a Blajer rozmawiał z ekspertami m.in. o finansach osobistych, zatrudnieniu, umowach oraz podatkach.

- Takie przestawienie jest naturalne w sytuacji ekstremalnej, z którą mamy obecnie do czynienia, czyli rekordowymi notowaniami franka szwajcarskiego. Negatywne konsekwencje z tym związane dotykają wielu gospodarstw domowych. Chcemy widzom pozwolić odnaleźć się w tej sytuacji, zwłaszcza, że sprawa ma wielowymiarowe skutki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Blajer.

W „Sposobie na franka” nadal podejmowane będą cztery główne tematy, a rozmowy ze specjalistami zostaną nagrane w plenerze. W swoim programie Paweł Blajer zajmie się kwestiami prawnymi, np. odpowiedzialnością współkredytobiorcy za wyższą ratę lub podatkiem od różnic kursowych, ale również wpływem wyższej raty kredytu na życie kredytobiorcy i jego rodziny.

- Założeniem moich programów zawsze było odpowiadanie na potrzeby widzów. Za pośrednictwem kontakt24@tvn.pl także tym razem widzowie mogą zgłaszać wątki, którymi zajmiemy się na antenie - zapowiada dziennikarz.

Stałym elementem „Sposobu na franka” mają być również odpowiedzi ekspertów na nadesłane pytania. - Poprosiłem kilku specjalistów o przeanalizowanie praktycznych skutków zagadnień, które są totalną nowością np. ujemne stopy procentowe. Przed początkiem nowego miesiąca ludzie muszą wiedzieć, co robić a czego nie. Niektóre pytania od razu kierujemy do ekspertów, aby móc wyjaśnić widzom wątpliwości zanim podejmą oni decyzję, które zmienią ich relacje z bankiem na wiele lat - dodaje Blajer.

Pomysł przeformatowania popołudniowego pasma powstał w ubiegłym tygodniu i od tego czasu trwały prace nad programem. Wczoraj w ciągu dnia na antenie TVN24 BiŚ - przed informacjami o kredytach we franku szwajcarskim - pokazywano belkę z napisem „Sposób na franka”, a na portalu tvn24bis.pl pojawiła się podstrona o tej samej nazwie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2014 roku (w okresie od marca od grudnia) kanał TVN24 BiŚ zanotował 0,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym (zobacz dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sposób na franka” w TVN24 Biznes i Świat, prowadzącym Paweł Blajer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl