SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify testuje pokazywania tekstów piosenek odtwarzanych w aplikacji

Serwis Spotify rozpoczął próby nowej funkcji. Pozwala ona na wyświetlanie na bieżąco na ekranie aplikacji tekstów piosenek, które są odtwarzane przez użytkowników. Obecnie testy mają jedynie ograniczony charakter, polski oddział Spotify nie komentuje na razie możliwości wprowadzenia nowej opcji na nasz rynek.

W dobie pandemii koronawirusa Spotify radzi sobie na rynku całkiem dobrze. Liczba użytkowników Spotify na całym świecie wzrosła w 2020 r., w porównaniu z rokiem poprzednim.

Z serwisu korzysta 345 mln osób miesięcznie. To wzrost o 27 proc. w porównaniu z 2019 r. Abonenci korzystający z bezpłatnej wersji serwisu (gdzie emitowane są reklamy) wynosi 199 mln, czyli o 30 proc. więcej niż w rok wcześniej. Liczba abonentów premium wzrosła o 24 proc. rocznie do 155 mln.

Czytaj także: Spotify planuje serwis z podcastami w cenie od 3 do 8 dolarów miesięcznie

Teksty piosenek na żywo

Spotify ma w swojej historii wiele testów nowych funkcji, z których niektóre znalazły się w globalnym użyciu, część zaś nie została szeroko wprowadzona. Jednym w ostatnich przykładów takich prób są rozpoczęte w grudniu 2020 r. ograniczone testy sekcji Stories.

Teraz Spotify rozpoczął testowanie kolejnej funkcji, która ma uczynić platformę bardziej atrakcyjną dla odbiorców. Chodzi o możliwość wyświetlania na bieżąco tekstów piosenek, które aktualnie są odtwarzane w serwisie.

Czytaj także: Spotify testuje nowy system rekomendacji. Twórcy polecą własne treści

Według nieoficjalnych informacji podobny system był od dawna wśród opcji najbardziej pożądanych przez użytkowników. Na razie jednak testy dotyczą ograniczonej grupy odbiorców jedynie w USA. Spotify przyznaje, że zanim zdecyduje co dalej z projektem chce najpierw zorientować się jakie będzie zainteresowanie użytkowników wyświetlaniem tekstów piosenek na żywo.

Odpowiadając na pytania Wirtualnemedia.pl polski oddział Spotify zaznacza, że o nowych funkcjach w serwisie będzie informować na bieżąco, dopiero w momencie ich wprowadzania na polski rynek.

Media technologiczne przypominają, że w przeszłości Spotify kilka razy próbował już wprowadzić testowaną obecnie opcję, za każdym razem jednak kończyło się jedynie na krótkich próbach na wybranych rynkach.

Dołącz do dyskusji: Spotify testuje pokazywania tekstów piosenek odtwarzanych w aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl