SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify planuje ograniczony tryb offline dla użytkowników bez konta Premium

Spotify zamierza wprowadzić nową opcję dla użytkowników aplikacji nie posiadających w niej konta Premium – wynika z nieoficjalnych informacji. Takie osoby będą mogły korzystać z trybu offline i słuchać muzyki bez konieczności połączenia z internetem. Jednak taka wersja będzie się wiązać z czasowymi ograniczeniami.

Article

Muzyczny serwis streamingowy Spotify funkcjonuje na rynku od 2006 r. Jest dostępny w wielu regionach świata, w tym także w Polsce.

Spotify jest dostępne w dwóch wersjach. Użytkownicy kont darmowych mogą korzystać z wybranej muzyki, jednak przede wszystkim muszą słuchać emitowanych w aplikacji reklam.

W Spotify można także wykupić konto Premium, które w Polsce w różnych wersjach kosztuje miesięcznie od 9,99 do 29,99 zł. Zaletą płatnej wersji jest m.in. brak reklam oraz większa swoboda w słuchaniu muzyki.

Tryb offline bez Premium

Obecnie jedynie właściciele kont Premium mogą korzystać w Spotify z trybu offline, który pozwala użytkownikom na ściąganie do telefonu wybranych utworów i odtwarzanie ich bez konieczności połączenia z internetem.

Czytaj także: Spotify współpracuje z wydawcą League of Legends

W przyszłości może się to jednak zmienić, o czym poinformowała na Twitterze Jane Manchun Wong, programistka i inżynier oprogramowania zajmująca się m.in. śledzeniem nowych opcji wprowadzanych w aplikacjach.

Z ustaleń Wong wynika, że Spotify planuje wprowadzenia trybu offline dla wszystkich użytkowników, a więc także tych nie płacących za konta Premium.

Z szykowaną nową opcją będzie się jednak wiązało istotne ograniczenie. Tryb offline bez płatnej subskrypcji pozwoli na słuchanie muzyki jedynie przez 30 minut dziennie.

Na razie nie wiadomo na kiedy Spotify planuje wprowadzenie nowego rozwiązania, które w założeniach ma przyciągnąć większą liczbę użytkowników do płatnej wersji aplikacji. Spotify nie skomentowało na razie informacji dostarczonych przez Wong.

W drugim kwartale 2020 roku serwis Spotify wykazał przychody w wysokości ponad 1,8 mld euro, ale kwartalna strata operacyjna spółki zwiększyła się do 167 mln euro. Platforma ma obecnie na świecie 299 mln użytkowników - z czego 138 milionów posiada subskrypcję premium.

Czytaj także: Spotify oferuje sponsoring playlisty "Odkryj w tym tygodniu"

Dołącz do dyskusji: Spotify planuje ograniczony tryb offline dla użytkowników bez konta Premium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl