SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify chce wspierać zdrowie psychiczne młodych ludzi

Platforma Spotify chce wspierać zdrowie psychiczne młodych ludzi, dlatego rozpoczyna współpracę z UNICEF. Startuje z nową sekcją - Our Minds Matter.

Article

W ciągu najbliższych trzech lat Spotify we współpracy z UNICEF będzie zapewniać młodym ludziom, w tym uchodźcom i migrantom, dostęp do zaufanych i angażujących programów o tematyce zdrowia psychicznego. Celem Spotify będzie odpowiedź na istotne tematy w tym zakresie, wynikające z trwającej wojny na Ukrainie i rozwój projektu poza tymi zagadnieniami.

Na rozpoczęcie partnerstwa Spotify uruchamia nową sekcję poświęconą zdrowiu psychicznemu i dobremu samopoczuciu młodzieży i uchodźców, Our Minds Matter. Będzie ona dostępna w języku polskim, ukraińskim i angielskim. W jej ramach użytkownicy będą mogli posłuchać muzyki i podcastów stworzonych po to, by zapewnić wsparcie w szeroko rozumianym zakresie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jednym z celów sekcji jest ułatwienie dostępu do tego typu materiałów. Platforma przygotuje również serię mini podcastów przełamujących stereotypy dotyczące zdrowia psychicznego i zapewni wskazówki, jak radzić sobie ze stanami lękowymi czy pielęgnować zdrowe relacje i wiele innych.

- W Spotify wierzymy, że muzyka i treści audio mogą wspierać zdrowie psychiczne - ale również dostrzegamy, jaką moc ma nasza platforma w dostarczaniu źródeł informacji bezpośrednio do słuchaczy. Jestem dumna z naszego partnerstwa z UNICEF i wszyscy mamy nadzieję, że tworzone przez nas centrum informacji będzie pomocne dla tych, którzy zmagają się z chorobami psychicznymi i szukają pomocy online - mówi Federica Tremolada, managing director na Europę Wschodnią w Spotify

To początek współpracy między Spotify i UNICEF, które zamierzają wspólnie pracować nad tworzeniem, adaptacją, digitalizacją i tłumaczeniem treści dotyczących zdrowia psychicznego.

Dołącz do dyskusji: Spotify chce wspierać zdrowie psychiczne młodych ludzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl