SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify notuje rosnące przychody i 180 milionów użytkowników oraz stratę 90 mln euro

W II kwartale 2018 roku muzyczny serwis Spotify osiągnął przychody w wysokości 1,273 mld euro. Obecnie z platformy korzysta na całym świecie 180 mln użytkowników miesięcznie, z czego 83 mln płacą abonament. Pomimo rosnących wskaźników spółka wykazała kwartalną stratę operacyjną na poziomie 90 mln euro.

Article

Obecny raport finansowy jest drugim który spółka Spotify opublikowała po udanym debiucie na Wall Street w kwietniu br. W II kwartale br. przychody Spotify wzrosły rok do roku o 26 proc. i 12 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i osiągnęły 1,273 mld euro. W tej kwocie mieści się 1,150 mld euro pochodzących z subskrypcji, co oznacza wzrost o 27 proc. Z kolei reklamy wyświetlane w serwisie użytkownikom darmowej wersji przyniosły 123 mln euro, o 20 proc. więcej rok do roku.

W raportowanym okresie Spotify wykazał 419 mln euro kosztów operacyjnych, a strata zamknęła się kwotą 90 mln. To o 14 proc. więcej niż rok wcześniej, i aż o 121 proc. więcej w porównaniu z I kwartałem br., co firma tłumaczy wydatkami związanymi z debiutem giełdowym.

W II kwartale br. liczba miesięcznych użytkowników Spotify osiągnęła poziom 180 mln przy wzroście rok do roku o 30 proc. W tej liczbie 83 mln to subskrybenci, których liczba wzrosła o 40 proc.

Zarówno w ogólnej grupie użytkowników Spotify, jak i wśród subskrybentów dominuje Europa. 37 proc. internautów korzystających regularnie z serwisu to Europejczycy, podczas gdy mieszkańcy Ameryki Północnej stanowią 31, a Ameryki Łacińskiej 21 proc. Z kolei 40 proc. płatnych subskrybentów pochodzi z Europy,  31 proc. z Ameryki Północnej, a 20 proc. z Ameryki Łacińskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify notuje rosnące przychody i 180 milionów użytkowników oraz stratę 90 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl