SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotkanie "kablarzy" za nami

W Wiśle zakończyła się trwająca pomiędzy 23 a 25 listopada 2004 XXV Konferencja Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej (OIGKK)

Jej hasłem były nowe szanse i wyzwania komunikacji szerokopasmowej.

Ostatni dzień konferencji wypełniły w znacznej części warsztaty i prezentacje zarówno nadawców, jak i dostawców sprzętu.

 (m.in. Grzegorz Esz, twórca Heyah)

Prócz tego nadawcy mogli wysłuchać Jerzego Kwiecińskiego i Artura Kolesińskiego z Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości mówiących o możliwości pozyskania środków na rozwój innowacyjnych technik z programów Unii Europejskiej.

Nie zabrakło także dyskusji panelowej. W zaaranżowanym w sali konferencyjnej studiu telewizyjnym TV Biznes Rafał Ziemkiewicz i Ryszard Bugaj poprowadzili debatę na temat cyfryzacji telewizji i roli regulatorów rynku medialnego w tym procesie.

Uczestnikami byli: Joanna Pasynkiewicz (Aster), Tomasz Berezowski (TVN), Stefan Kamiński (KIGEiT), Dominik Libicki (Polsat Cyfrowy) i Marek Sowa (UPC). Wskazywano na braki w polskim ustawodawstwie w zakresie przekazu cyfrowego utrudniające rozwój tej platformy.

Wśród dyskutantów dość powszechne było oczekiwanie, aby ramy prawne, jakkolwiek jasno określone, były jak najbardziej elastyczne i nie dające możliwości na uznaniową działalność regulatorów.

Portal Wirtualnemedia.pl był patronem medialnym konferencji.

Kolejne spotkanie OIGKK zaplanowano za rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotkanie "kablarzy" za nami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl