SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spoty wyborcze w TVN droższe niż w Polsacie

Biura reklamy TVN i Polsatu opublikowały cenniki emisji spotów wyborczych w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi. Kandydaci na prezydenta najwięcej zapłacą za reklamę przy serwisach informacyjnych tych stacji.

Shutterstock.com Article

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono datę wyborów prezydenckich na 10 maja. Stacje telewizyjne wraz ze rozpoczęciem sprzedaży czasu reklamowego na marzec br. ogłosiły cenniki spotów wyborczych.

TVN Media będzie sprzedawać ogłoszenia wyborcze w takich stacjach, jak TVN, TVN 7, TV Puls, TVN 24, TVN 24 BiŚ, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, TV Disco, 4fun.tv, Mjuzik.tv, Puls2, Power TV i Adventure HD. Na antenie pojawią się one w specjalnie oznaczonych blokach, tak samo jak w Polsacie.

Komitety wyborcze najwięcej zapłacą za spoty wyborcze, które pojawią się przy serwisach informacyjnych przy „Faktach” w TVN w niedziele reklama taka kosztować będzie 40,3 tys. zł , a w dni powszednie - 39,9 tys. zł (wszystkie kwoty w tekście to ceny netto spotów 30-sekundowych). Z kolei za spot przy „Wydarzeniach” w Polsacie trzeba będzie zapłacić 35,6 tys. zł w dni powszednie, a w niedziele - 22,6 tys. zł.

W TVN niewiele mniej kosztować będzie emisja spotu wyborczego przed „Sportem” lub „Pogodą”. Taka reklama przed informacjami sportowymi kosztuje od 32,4 tys. zł przy emisji w niedzielę, a 32,6 tys. zł w dzień powszedni. Natomiast przed „Pogodą” - od 29,1 tys. zł w dni powszednie do 32,9 tys. zł w niedziele.

W cenniku Polsatu nie ma bloków wyborczych przed wieczornym „Sportem”, są jedynie przed prognozą pogody. Reklama w nich kosztuje od 23,9 tys. zł w niedziele do 33,9 tys. zł w dni powszednie.

Bloki z ogłoszeniami wyborczymi w obu stacjach emitowane będą również przy innych programach. W TVN jedną z droższych reklam wyborczych będzie ta przy serialu „Na wspólnej”. Kosztuje od 30,6 do 37,9 tys. zł. W Polsacie do jednych z droższych należą ogłoszenia wyborcze przy filmach z cyklu „Mega Hit” - kosztują od 31,6 do 34,8 tys.zł

Spoty wyborcze będą mogły być emitowane do 8 maja do północy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spoty wyborcze w TVN droższe niż w Polsacie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl