SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprawa Garmond Press w prokuraturze

W Prokuraturze Rejonowej Kraków Śródmieście-Zachód toczy się postępowanie w sprawie Garmond Press SA dotyczącej doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Salon prasowy Garmond PressArticle

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w Prokuraturze Rejonowej Kraków Śródmieście-Zachód toczy się obecnie postępowanie ws. spółki Garmond Press SA. Z naszych informacji wynika, że status pokrzywdzonych mają spółki Tygodnik Powszechny sp. z o.o. i wydawca „Super Expressu” Time SA (obie w ub.r. zakończyły współpracę z Garmond Press), a sprawa dotyczy m.in. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (art. 286 pkt 1 oraz art. 294 Kodeksu karnego)

- Przedmiotowe postępowanie znajduje się obecnie w fazie in rem (w sprawie – przyp. red.). Nie przedstawiono nikomu zarzutów. Na obecnym etapie przesłuchiwani są świadkowie, w tym osoby wskazane w zawiadomieniach, a także kompletowana jest dokumentacja – przekazał nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Jak dodał, „z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie udziela bliższych informacji w sprawie”.

Postępowanie o zawarcie układu częściowego między Garmond Press a wierzycielami

Jak niedawno informowaliśmy, na początku sierpnia otwarto uproszczone postępowanie o zawarcie układu częściowego między Garmond Press SA a jego wierzycielami (z wierzytelnościami w wysokości co najmniej 200 tys. zł). Z naszych informacji wynika, że firma chciałaby umorzenia 30 proc. wierzytelności dużych wierzycieli i 40 proc. małych.

W maju ub.r. sąd oddalił wniosek spółki wydającej „Super Express” o upadłość Garmond Press. Jesienią Sąd Okręgowy w Krakowie skierował tę sprawę do ponownego rozpoznania.

W lutym br. Garmond Press miał 16,22 proc. rynku dystrybucji prasy w Polsce (spadek o 0,76 proc. w porównaniu do lutego 2020 roku). Jest trzecią największą firmą kolporterską w kraju (po Kolporterze i Ruchu).

Dołącz do dyskusji: Sprawa Garmond Press w prokuraturze

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Czy te firmy nie widzą, że sprzedaż gazet jest nierentowna. My już nie żyjemy w średniowieczu, tylko w erze cyfrowej.
odpowiedź
User
Mick
Sprzedaż gazet dla handlu jest bardzo rentowna. Kioskarz ma z 15-18% marży, hurtownik taki jak Garmond też z 18%. Wydawcy płacą po sprzedaży, prasę niesprzedaną zwracają zero ryzyka handlowego.
Czy te firmy nie widzą, że sprzedaż gazet jest nierentowna. My już nie żyjemy w średniowieczu, tylko w erze cyfrowej.
odpowiedź
User
Paweł
Gdyby w Polsce były sądy, to taka firma nie ma racji bytu
odpowiedź