SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż akcji Polkomtela mało prawdopodobna w 2010 roku

Sprzedaż akcji Polkomtela (operator sieci Plus) jest możliwa, ale mało prawdopodobna w 2010 roku, poinformował w poniedziałek prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth. Dodał, że KGHM - posiadacz 24,4% akcji operatora - wyklucza udział w ofercie publicznej akcji Polkomtela, gdyż firma preferuje sprzedaż, razem z innymi współwłaścicielami, większościowego pakietu poza giełdą.

 Sprzedaż akcji Polkomtela mało prawdopodobna w 2010 roku

"Sprzedaż akcji Polkomtela w tym roku jest możliwa, ale mało prawdopodobna" - powiedział Wirth dziennikarzom. Dodał, że taka transakcja wymaga po prostu więcej czasu.

Wirth poinformował, że w najbliższych dniach KGHM podpisze umowę z wybranym już doradcą, który pomoże firmie sprzedać jej akcje Polkomtela. "Kiedy to się stanie to kwestia dyskusji. Myślę, że w ciągu miesiąca zapadnie decyzja w jaki sposób 'wyłożymy na rynek' akcje Polkomtela" - powiedział.

Wirth podkreślił, że KGHM wyklucza udział w ofercie publicznej akcji Polkomtela, gdyż firma preferuje sprzedaż, razem z innymi współwłaścicielami, większościowego pakietu poza giełdą. "Lepiej położyć na stole cały pakiet 75+" - powiedział.

Brytyjski Vodafone ma 24,39% udziałów w Polkomtelu, pozostałe udziały należą do polskich spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa: PKN Orlen, KGHM, PGE i Węglokoksu.

Wszyscy polscy akcjonariusze spółki deklarowali chęć sprzedaży akcji spółki, z tym, że np. PKN Orlen chce uczynić to jak najszybciej. Natomiast dla KGHM sprzedaż akcji Polkomtela ma sens, o ile będzie on potrzebował środków na inwestycje w swoją działalność podstawową. Z kolei PGE chce to zrobić w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy.

Polkomtel, operator mobilnej sieci Plus, miał narastająco w I-IV kw. 2009 roku 1107,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1361,24 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 8104,37 mln zł wobec 8547,43 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż akcji Polkomtela mało prawdopodobna w 2010 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
http://www.facebook.com/gosia.kozera
ses
odpowiedź