SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przyjaciółka” liderem sprzedaży, „Pani Domu” wyprzedziła „Naj”

W sierpniu br. liderem sprzedaży wśród dwutygodników poradnikowych była „Przyjaciółka”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki, a najwięcej stracił „Naj”. Zyskała tylko „Pani Domu” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Przyjaciółki” (Wydawnictwo Bauer; do czerwca br. - Edipresse Polska) w sierpniu 2019 roku wyniosła 152 964 egz. i w porównaniu do sierpnia 2018 roku zmniejszyła się o 10,10 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była „Tina” (Wydawnictwo Bauer), której średni wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 17,51 proc. do 89 407 egz.

Oczko niżej uplasowała się „Pani Domu” (Wydawnictwo Bauer; do czerwca - Edipresse Polska), która awansowała z czwartej lokaty. Średnia sprzedaż ogółem tego pisma wyniosła 61 395 egz., po wzroście o 2,90 proc. - jedynym w zestawieniu.

Na czwartą lokatę spadł dwutygodnik „Naj” (Wydawnictwo Bauer). W badanym miesiącu ten dwutygodnik sprzedawał się średnio w liczbie 55 041 egz., notując największą stratę w zestawieniu - wynoszącą 21,93 proc.

W sierpniu br. w porównaniu do lipca br. prawie wszystkie tytuły odnotowały wzrosty, a najwięcej zyskał „Naj” - było to 6,17 proc.

Jedyny spadek, wynoszący 1,37 proc., miała „Tina”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Przyjaciółka” liderem sprzedaży, „Pani Domu” wyprzedziła „Naj”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tina - przyjaciółka pani domu, która jest naj
BRAWO! :))
odpowiedź
User
cv
Bauer walczy sam ze soba, sam sie pokonuje i sam ze soba zwycieza.
odpowiedź