SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tylko „Fakt” sprzedaje ponad 100 tys. egz. Najbardziej w dół „Gazeta Wyborcza” i dzienniki Gremi Media

Wśród dzienników ogólnopolskich w pierwszym kwartale br. wzrost sprzedaży osiągnął jedynie „Przegląd Sportowy”. Liderujący „Fakt” stracił 10,2 proc., wyższe spadki zanotowały natomiast m.in. „Parkiet”, „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”.

Shutterstock/A.AleksandraviciusShutterstock/A.Aleksandravicius

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa opracowanych przez Wirtualnemedia.pl średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w pierwszym kwartale br. wyniosła 117 475 egz. To 10,2 proc. mniej niż przed rokiem.

To jedyny dziennik ogólnopolski ze sprzedażą powyżej 100 tys. egz. Wśród pozostałych tytułów wzrost osiągnął tylko „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który od początku ub.r. ukazuje się dwa razy w tygodniu. Jego wynik poszedł w górę o 25 proc. do 19 550 egz.

Nieznacznie zmalała natomiast sprzedaż „Pulsu Biznesu” (Bonnier Business Polska) - o 1,2 proc. do 13 053 egz. (na co składa się 10 692 egz. w wersji cyfrowej i 2 361 egz. w papierowej).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zajmujący drugie miejsce „Super Express” (Grupa ZPR Media) zanotował spadek o 8,2 proc. do 68 839 egz., a trzecia w zestawieniu „Gazeta Wyborcza” (Agora) - o 15,4 proc. do 35 837 egz.

Procentowo więcej niż „GW” straciły dziennik Gremi Media. Sprzedaż „Parkietu” zmalała o 21,9 proc. do 2 737 egz., a „Rzeczpospolitej” - o 17,5 proc. do 25 531 egz. Obie dzienniki większość egzemplarzy sprzedają w wersjach cyfrowych. Tak samo jest w przypadku „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor PL), na której średnią sprzedaż w zeszłym kwartale wynoszącą 24 290 egz. (13,7 proc. mniej niż przed rokiem) złożyło się 15 506 e-wydań i 8 784 egz. papierowych.

Dane Polskich Badań Czytelnictwa nie uwzględniają subskrypcji cyfrowych, w ramach których czytelnicy na wybrany okres kupują pełen dostęp do platform internetowych dzienników. W tej kategorii zdecydowanym liderem jest „Gazeta Wyborcza”, która na koniec ub.r. miała 303,3 tys. użytkowników swojej e-subskrypcji (wobec 303,7 tys. rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Tylko „Fakt” sprzedaje ponad 100 tys. egz. Najbardziej w dół „Gazeta Wyborcza” i dzienniki Gremi Media

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
andyd
wreszcie podajecie cyfrowych subskrybentów, bo kto jeszcze kupuje papierowe gazety?
odpowiedź
User
i tak i nie
wreszcie podajecie cyfrowych subskrybentów, bo kto jeszcze kupuje papierowe gazety?


Jak widać wciąż zdecydowana większość kupuje wydania papierowe.
odpowiedź
User
andyd
wreszcie podajecie cyfrowych subskrybentów, bo kto jeszcze kupuje papierowe gazety?


Jak widać wciąż zdecydowana większość kupuje wydania papierowe.
jaka większość, jak samych cyfrowych subskrybentów Wyborczej jest 300 tys., a gdzie inne gazety
odpowiedź