SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek pecetów odżył dzięki pandemii. Lenovo największym sprzedawcą

Rynek sprzedaży pecetów dawno nie notował tak dobrych wyników jak w 2020 roku. Odpowiada za to pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia, przez co zwiększył się popyt na urządzenia służące do zdalnej pracy i nauczania.

W ostatnich trzech miesiącach 2020 roku na świecie sprzedano 90,3 mln komputerów. To wynik lepszy o 25 proc. niż w analogicznym okresie roku 2019 oraz o 13 proc. lepszy w ujęciu kwartalnym.

W całym 2020 roku globalna sprzedaż pecetów sięgnęła 297 mln sztuk i była o 11 proc. większa niż w roku 2019. Aż 79 proc. sprzedanych urządzeń (235,1 mln) stanowiły notebooki, w przypadku których zaobserwowano 25-proc. wzrost, podczas gdy o 11 proc. (do 61,9 mln) zmalała sprzedaż komputerów stacjonarnych.

Zarówno w IV kwartale, jak i całym ubiegłym roku najwięcej komputerów sprzedała firma Lenovo, zdobywając ok. 1/4 rynku. Wyprzedziła ona kolejno HP, Della, Apple i Acera.

Czołowa piątka dostawców odpowiadała za 78,5 proc. całkowitej sprzedaży pecetów w 2020 roku. W samym IV kwartale wszyscy producenci zanotowali dwucyfrowy wzrost oraz swoją najwyższą sprzedaż w ciągu ostatnich 5 lat.

Dołącz do dyskusji: Rynek pecetów odżył dzięki pandemii. Lenovo największym sprzedawcą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl