SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza sprzedaż spółki Marquard Media Polska

W poniedziałek 20 listopada rusza sprzedaż spółki Marquard Media Polska, która kiedyś była jednym z czołowych wydawnictw prasowych, a obecnie wydaje sześć serwisów internetowych.

Article

Sprzedaż odbędzie się w formie konkursu ofert na sprzedaż w trybie z wolnej ręki. Z regulaminu postępowania wynika, że zainteresowani nabyciem spółki, w ramach postępowania upadłościowego, mogą składać oferty w terminie do dnia 20 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. Oferty można złożyć w kancelarii syndyka osobiście, bądź listem poleconym lub kurierem na adres kancelarii syndyka. Muszą być sporządzone w języku polskim. 

Jeśli w trybie tego konkursu nie dojdzie do sprzedaży całości spółki, to syndyk będzie decydował co dalej. Tę funkcję od 2021 r. sprawuje Aleksandra Strynkiewicz-Kondracka.

W portfolio Marquard Media Polska znajdują się serwisy internetowe: Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl, Supermamy.papilot.pl, CKM.pl i Autostuff.pl, które cały czas są wydawane. Jak podaje wydawca, od stycznia do października br. zanotowały one ponad 90 mln odsłon.

Przez cały okres sprzedaży firma będzie dalej funkcjonowała na dotychczasowych zasadach. W spółce pracują 22 osoby. 

Marquard Media Polska na polskim rynku obecny jest od 1992 roku, wydawał w przeszłości takie tytuły jak “Cosmopolitan”, “Joy”, “Harper's Bazaar”, “CKM” czy “Playboy”, a także “Express Wieczorny” czy “Panią Domu”. Z końcem 2019 roku firma zrezygnowała z wydawania wszystkich swoich magazynów drukowanych, wycofała się z organizacji eventów i zwolniła 70 proc. pracowników. 

- Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu - uzasadnił Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group. Równocześnie firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne. Do porozumienia z wierzycielami jednak nie doszło. 

W drugiej połowie listopada 2020 r. Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu postępowania sanacyjnego firmy. Postępowanie upadłościowe Marquard Media Polska ogłoszono 14 kwietnia 2021 r. Zaznaczono, że jego koszty poniesie sama firma, a za szczegółowe rozliczenie będzie odpowiadał referendarz sądowy.

Motor-Presse Polska zamknął serwisy i tytuły 

Na początku br. prowadzono proces sprzedaży portfolio innego upadłego wydawcy - Motor Presse Polska. Dziesięć podmiotów było wstępnie zainteresowanych kupnem jego tytułów prasowych, ale nikt nie złożył oferty na zakup całości portfolio spółki. Nie złożono także ofert w minimalnej cenie na serwisy internetowe wydawcy. Tytuły prasowe zamknięto, potem taki sam los spotkał witryny internetowe spółki. 

Dołącz do dyskusji: Rusza sprzedaż spółki Marquard Media Polska

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Diana Vreeland
Tak zaszlachtować tę firmę i takie brandy jak Playboy czy Cosmopolitan! Zgroza.
odpowiedź
User
Wuwek
Te witryny to czterema osobami można opędzić. Głównie słabe treści, lifestyle i rozrywka, więc stawka za reklamę będzie niska. Jeśli ktoś da za to 250 tysięcy, będę bardzo zdziwiony.
odpowiedź
User
pibać jes
Cały ten Biżan z tzw. zarządem doprowadził swoją niewiedzą, głupotą i bezczelnością do upadku dobrze prosperujące wydawnictwo. Nie radzę w tej chwili tykać tego g. Tam jest mina czekająca na frajera.
odpowiedź