SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Działkowiec” liderem sprzedaży w maju. „Mam ogród” wyprzedził „Przepis na Ogród”

W maju br. na pozycji lidera średniej sprzedaży ogółem wśród miesięczników o ogrodnictwie znalazł się „Działkowiec”. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Przepis na Ogród” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP” opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Działkowca” (Działkowiec) w maju 2020 roku wyniosła 84 958 egz. W porównaniu do maja 2019 roku zmniejszyła się o 7,36 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z trzeciego na drugie miejsce awansował „Mam Ogród” (Wydawnictwo Bauer). Jego średni wynik sprzedażowy zmniejszył się o 9,87 proc. do 43 124 egz.

Na ostatnią lokatę podium spadł „Przepis na Ogród” (Grupa Burda). Jego wynik uplasował się na poziomie 29 808 egz. Tytuł odnotował spadek wynoszący 40,23 proc. - największy w zestawieniu.

W maju 2020 roku w porównaniu do kwietnia 2020 roku dwa tytuły odnotowały spadki średniej sprzedaży ogółem, a najwięcej stracił „Przepis na Ogród” - było to 13,18 proc.

Największym wzrostem, wynoszącym 30,60 proc., pochwalić się mógł „Mam Ogród”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Działkowiec” liderem sprzedaży w maju. „Mam ogród” wyprzedził „Przepis na Ogród”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl