SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż Polkomtela na przełomie 2010/11 r.

PKN Orlen liczy na sprzedaż przez polskich udziałowców 75,5% akcji Polkomtela (właściciel sieci Plus) inwestorowi na przełomie 2010 i 2011 roku, poinformował prezes PKN Orlen Jacek Krawiec. Nie wykluczył jednak, że część akcji może trafić na giełdę.

Sprzedaż Polkomtela na przełomie 2010/11 r.

"Będziemy chcieli zaoferować wspólnie inwestorowi pakiet 75,5% akcji Polkomtela. Mamy nadzieję, że transakcja zakończy się powodzeniem może nawet w tym, lub na początku przyszłego roku" - powiedział Krawiec na konferencji w czwartek. Prezes nie wykluczył, że sprzedaż inwestorowi będzie połączona ze sprzedażą jakiegoś pakietu na giełdzie.

Wiceprezes Orlenu Sławomir Jędrzejczyk w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że szef Orlenu spotkał się z przedstawicielem egipskiego telekomu Orascom, jak donosił "Parkiet". Z jego słów wynika, że Orascom może złożyć ofertę na kupno Polkomtela.

Ostatnio firma PGE, która wybrała doradcę finansowego - ING - przy sprzedaży swojego pakietu 21,85% Polkomtela, podtrzymała, że do sprzedaży akcji Polkomtela powinno dojść jeszcze w tym roku.

PGE podkreślił, że zamierza przygotować i przeprowadzić tę transakcję w porozumieniu z pozostałymi akcjonariuszami Polkomtela, w których udziały posiada Skarb Państwa, tj. razem z PKN Orlen, KGHM i Węglokoksem.

Na początku marca prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth poinformował, że sprzedaż akcji Polkomtela jest możliwa, ale mało prawdopodobna w 2010 roku. KGHM - posiadacz 24,4% akcji operatora - wykluczył wtedy udział w ofercie publicznej akcji Polkomtela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż Polkomtela na przełomie 2010/11 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl