SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż smartfonów maleje. Samsung liderem, Huawei przed Apple

W III kwartale 2018 r. na świecie sprzedano 360 milionów smartfonów - wynika z danych firmy badawczej Strategy Analytics.

Article

Globalna sprzedaż smartfonów w III kwartale 2018 r. spadła o 8,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (393,1 mln). To już czwarty z rzędu kwartał, który rynek kończy na minusie.

Według Strategy Analytics, jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Główne to: mocno obniżone dopłaty operatorów do telefonów, coraz dłuższy okres wymiany urządzeń przez użytkowników, a także brak innowacji w zakresie sprzętu i designu.

Pozycję lidera rynku zachował w III kwartale Samsung, który sprzedał jednak o 13,3 proc. mniej smartfonów niż rok wcześniej - 72,3 mln, a jego rynkowy udział zmalał o 1,1 pkt. proc., do 20,1 proc.

Jak podkreślają analitycy, Samsung traci w Chinach i Indiach dystans do Huawei, Xiaomi i innych chińskich konkurentów. To właśnie Huawei jest teraz na drugim miejscu, notując w poprzednim kwartale ponad 32-proc. wzrost sprzedaży rok do roku. Dało to także wyraźny wzrost rynkowego udziału - z 9,9 proc. do 14,4 proc.

Trzecie w zestawieniu Apple tylko nieznacznie zwiększyło sprzedaż iPhone'ów (+0,4 proc.) i w efekcie straciło udział w rynku (spadek z 13 proc. do 11,9 proc.).

TOP 5 uzupełniają kolejni producenci z Państwa Środka - Xiaomi i Oppo. Ten pierwszy sprzedał 33 miliony smartfonów (+19,1 proc. r/r), co dało rekordowe dla firmy 9,2 proc. udziału w rynku (+2,2 pkt. proc. r/r).

 

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż smartfonów maleje. Samsung liderem, Huawei przed Apple

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smartfony będą powoli odchodzić do lamusa
Niebawem przyjdzie czas na ogromny odwrót od smartfonów. Ludzie nie są głupi, przekaz idzie jak te urządzenia niszczą relacje, zabierają czas, prywatność, zdrowie, jak nasilają stany depresyjne i poczucie osamotnienia. Idea społeczeństwa informacyjnego( którą ja nazywam ideą niewolników cyfryzacji), którą zapoczątkowały media społecznościowe i smartfony zamiast być dalej rozwijana(jak np. internet rzeczy) to legnie w gruzach, bo społeczeństwa sobie uświadamiają ile na tym tracą, a nie zyskują nic w zamian. Każdy kto myślał, że dokonując 'wielce potrzebnych" cyfrowo-technologicznych zboczeń, fetyszów i udziwnień jednocześnie ogłupiając, uzależniając i zniewalając od nich niemal wszystkich ludzi zrobi ich w konia, to się przeliczył. Zobaczycie - w wielkim stylu powrócą tradycyjne komórki bez internetu, mediów społecznościowych i aplikacji w nich, nastąpi także wielki odpływ użytkowników z mediów społecznościowych, które będą odgrywały marginalną rolę w życiu ludzi. Era społeczeństwa informacyjnego upada. Każdy człowiek ma prawo do wolności od nadmiernej cyfryzacji i automatyzacji jego życia, wszelkie przymusy do wdrażania technologiczno-cyfrowego barbarzyństwa można na równi traktować z agresywną dyktaturą postępu, na którą rzecz jasna zgody nie będzie. Nie ma zgody na postęp kosztem utraty prywatności( smartfony, internet rzeczy, kamerki, podsłuchy), bezpieczeństwa( roboty, algorytmy i sztuczne inteligencje patrolujące zachowania ludzi) i zdrowia( nadmiar promieniowania sieci wi-fi, sieć 5g -nieprzebadana, lecz wiadomo że szkodliwa i upór w tej kwestii jest po prostu śmieszny, bo każde promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na nasze zdolności percepcyjne, na pamięć i koncentrację, a także na samopoczucie, powodując przemęczenie, bóle głowy, splątanie myślowe). Podstawowa wolność człowieka na XXI wiek - wolność od cyfryzacji życia. Cyfryzacja nie może stać się niemal niczym potrzeba fizjologiczna, że internet jest niemal jak tlen lub pokarm bez którego nie można żyć. Wolność dla każdego!.
17 8
odpowiedź
User
jacenty
hm no ciekawie ;) ja tam i tak wole taniego i dobrego Xiaomi oraz operatora Virgin Mobile i pakiet #mini9 za 9 zł oraz pakiet luxmed za grosze!
14 8
odpowiedź