SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pięć najchętniej kupowanych miesięczników, to tytuły poradnikowe (top 99)

W maju br. liderem sprzedaży ogółem wśród wszystkich miesięczników była „Kobieta i Życie”. Na drugim miejscu znalazł się „Poradnik 50+”. Ogółem wszystkie tytuły z czołowej piątki, to pisma poradnikowe - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w maju 2019 roku wyniosła 237 065 egz. W porównaniu do maja 2018 roku zmniejszyła się ona o 13,58 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął „Poradnik 50+” (Wydawnictwo Bauer). Jego sprzedaż ogółem wyniosła 228 450 egz. Miesięcznik ten wydawany jest już od sierpnia 2017 roku, ale dopiero od tego roku jest kontrolowany przez ZKDP. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/miesiecznik-poradnik-50-dla-dojrzalych-kobiet-przywiazanych-do-tradycyjnych-wartosci

Podium uzupełniają „Dobre Rady” (Grupa Burda). Wynik tego magazynu uplasował się na poziomie 205 713 egz., po wzroście o 10,31 proc.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia aż sześć pozycji (w tym pięć pierwszych) zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazło po jednym miesięczniku luksusowym, yellow, kulinarnym i ogrodniczym.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pięć najchętniej kupowanych miesięczników, to tytuły poradnikowe (top 99)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl