SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Srebrne Usta" dla Renaty Beger

Beger pokonała Rokitę w plebistycie radiowej "Trójki"

Zakończyła się kolejna edycja plebiscytu "Srebrne Usta". Po raz ósmy radiowa Trójka zaproponowała słuchaczom zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej wypowiedzi osób z polskiej sceny politycznej. Statuetkę z wizerunkiem srebrnych ust otrzymały trzy osoby wybrane przez słuchaczy Trójki.

Zwyciężyła Renata Beger - posłanka "Samoobrony". Statuetki za drugie i trzecie miejsce w plebiscycie odebrali również poseł Platformy Obywatelskiej - Jan Maria Rokita oraz Bogdan Lewandowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Codziennie od 5 do 24 stycznia - na antenie Trójki prezentowane były oryginalne wypowiedzi znanych polityków. Słuchacze za pomocą SMS-ów wybierali Srebrnoustego 2003.

W tym roku o tytuł "Srebrnoustych" ubiegało się dziesięciu następujących polityków:

Renata Beger

"Biada temu pięknemu i historycznemu miastu Kraków! Biada krakowskiej inteligencji, jeśli w Sejmie musi ją reprezentować poseł Jan Maria Rokita. Panie Pośle - Janie Mario Rokito - jest pan z wykształcenia prawnikiem. Ukończył pan najbardziej szacowną uczelnię w kraju, a opowiada pan publicznie głupoty i rzuca pan bezpodstawne oskarżenia na innych będąc sam w gorszej sytuacji prawnej."Jan Rokita

"Gdyby dzisiaj próbować zdefiniować istotę projektu uchwały, którą chcę Sejmowi przedłożyć w imieniu Platformy Obywatelskiej - to istotę by się tę dało wypowiedzieć hiszpańskim dzisiaj hasłem politycznym. Hiszpańskim, bo Hiszpania jest naszym partnerem i sojusznikiem politycznym w tej mierze. Hasłem Nicea or Muerte - Nicea albo śmierć."

Bogdan Lewandowski

"Pani Poseł - proszę mi wybaczyć, ale obawiam się, że Pani owies uderzył do głowy".

Anita Błochowiak

(Adam Michnik - "Kolorowe skarpetki to symbol walki ze stalinizmem. Wszyscy bikiniarze chodzili w kolorowych skarpetkach"). "Mówi się, że pedały też".

Andrzej Celiński

"To nie jest błąd polityczny. To jest odejście od rozumu. To jest bicie się z koniem, gdzie koniem jest rozum."

Włodzimierz Czarzasty

"Ładny wygląd mam, to jak ktoś mnie widzi to się cieszy."

Aleksandra Jakubowska

"To jest możliwe. Z tym, że również jest możliwe, że rano zmieniłam te decyzję, bo wie Pan, "kobieta zmienną jest" (w odpowiedzi na zarzuty Rokity o częstych zmianach w ustawie o radiofonii i telewizji).

Aleksander Kwaśniewski

"Ja mogę się stawić. Mogę zaśpiewać i zatańczyć tylko, po co?"

Tomasz Nałęcz

"Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że Adam Michnik powinien zażywać środki na wzmocnienie pamięci - na pewno Biovital i te wszystkie inne środki, które wspomagają pamięć człowieka po pięćdziesiątce."

Marek Siwiec

"Ja nie jestem papla. No ja wielokrotnie mówiłem o tym, że nie pobieram może szokująco - w porównaniu z bankierami - wysokiej pensji, ale dostaję ją regularnie między innymi za to, żebym nie gadał głupot, i za dużo..."

Wypowiedzi w formie dźwiękowej oraz pisemnej znalazły się na stronie internetowej Trójki: www.radio.com.pl/trojka/usta. Były one również prezentowanie codziennie na antenie.

Oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, które zwycięzcy odebrali podczas uroczystości zostały w całości wykonane ze srebra.

Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Srebrne Usta" dla Renaty Beger

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl