SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Środa, Młynarska Biedrzycka-Osica i Isakowicz-Zaleski wśród OnetAutorów

W grupie komentatorów, którzy rozpoczęli współpracę z portalem Onet w ramach projektu OnetAutorzy, są dziennikarki Paulina Młynarska i Kamila Biedrzycka-Osica oraz publicyści Magdalena Środa i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

od lewej: Magdalena Środa, Kamila Biedrzycka-Osica, Paulina Młynarska i ks. Tadeusz Isakowicz-ZaleskiArticle

Magdalena Środa, Paulina Młynarska, Kamila Biedrzycka-Osica i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski tak jak inni publicyści w ramach projektu OnetAutorzy będą pisać komentarze do bieżących wydarzeń. Będą mogły zamieszczać teksty dowolnie często, o wybranej przez siebie objętości. Pierwsze komentarze Środy i Biedrzyckiej-Osicy ukazały się w piątek, a premierowy tekst Młynarskiej - w niedzielę.

- Zgodziłam się przyjąć tę propozycję ze względu na nowe wyzwanie jakim, jest dla mnie słowo pisane. Otwiera nowe możliwości, których nie daje praca w telewizji, np. przedstawienie swojego punktu widzenia na wiele spraw, czego z oczywistych względów  jako dziennikarz informacyjny muszę się na antenie telewizyjnej wystrzegać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kamila Biedrzycka-Osica, na co dzień dziennikarka TVP Info.

Magdalena Środa w lipcu br. przestała pisać felietony do tygodnika „Wprost”, tłumacząc to niezgodą na postawę redakcji pisma w tzw. aferze taśmowej (więcej na ten temat). Niezmiennie pisze cotygodniowe felietony do „Gazety Wyborczej”, a w wakacje uruchomiła swój blog na portalu NaTemat.pl. - Nie zamierzam zamykać bloga. Jestem bardzo płodna, a do tego dużo się dzieje, dlatego będę pisać często - zapowiada Środa.

Z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w marcu br. zerwał współpracę z „Gazetą Polską”, po tym jaki nie opublikowano jego felietonów o sytuacji na Ukrainie, po czym zaczął pisać komentarze dla serwisu RMF24.pl (przeczytaj o tym więcej).

Paulina Młynarska od prawie 10 lat z krótkimi przerwami prowadzi w TVN Style „Miasto kobiet”. W międzyczasie była prezenterką „Pytania na śniadanie” w TVP Info i kilku programów w Polsat Cafe. Ponadto pracowała jako reporterka i wydawca w paru rozgłośniach radiowych (m.in. RMF FM, Radiu ZET i Polskim Radiu).

Ponadto w ramach OnetAutorzy będą pisać (lub już zaczęli to robić) m.in. Ryszard Kalisz, Konrad Kruczkowski, Monika Zamachowska, Agnieszka Maciąg, Ewa Wachowicz, Aleksandra Żelazo, Monika „Osa” Jurczyk, Magdalena i Tomasz Boguszowie, Robert „Robb” Maciąg i Jacek Kotarbiński.

- Częstotliwość pisania zależy od autorów. Są i będą tacy, którzy będą pisać każdego dnia, oraz tacy, którzy będą pisać raz w tygodniu lub rzadziej. To wszystko zależy od autora. Podobnie jak treść i forma publikacji - opisuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Monika Lech, head of online publishing w Grupie Ringier Axel Springer, która jest właścicielem Onetu. - Jednak kontaktujemy się z autorami w sprawie ich planów publicystycznych. Dzięki temu wiemy więcej i lepiej możemy planować wydawniczo. Oczywiście autorzy nie musza się z nami dzielić planami! To absolutnie nie jest wymagane, jest to po prostu element kontaktu z autorem - dodaje.

Wynagrodzenie dla każdego autora zależy od ruchu generowanego przez ich teksty. Podstawowa stawka to 4 zł za 100 unikalnych użytkowników niewchodzących na wpis ze strony głównej.

Przypomnijmy, że na początku października podobną współpracę z Onetem zaczęli publicyści „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz i Cezary Gmyz. Z Ziemkiewiczem zerwano ją po tygodniu, kiedy zapowiedział „skandalizujący tekst o seksie i gwałtach” (więcej na ten temat), a Gmyz sam zrezygnował w geście solidarności z kolegą redakcyjnym i sprzeciwu wobec - jak to określił - cenzury (więcej o tym).

W sierpniu br. Onet.pl zanotował 13,67 mln użytkowników i 2,65 mld odsłon ogółem, a sama sekcja informacyjno-publicystyczna portalu - 7,25 mln użytkowników i 307,2 mln odsłon według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Środa, Młynarska Biedrzycka-Osica i Isakowicz-Zaleski wśród OnetAutorów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
postepowy
Środa to jakieś nieporozumienie.
odpowiedź
User
Mat
gRATULACJE PANI KAMILO !!!!!! WLASCIWY CZLOWIEK NA WLASCIWYM MIEJSCU....
odpowiedź
User
error
Heheheh, ciekawe ile z tych osób "podjęłoby to nowe wyzwanie" jakby one nie płacił :D
odpowiedź