SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja do napełniania butelek kosmetykami w sklepie Carrefour. Rusza refillingowanie kosmetyków

Sieć Carrrefour Polska uruchomiła testowo w sklepie Carrefour Bio na warszawskim Bemowie pierwszą stację refillingową, która służy do napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp!.

Article

Uruchomienie stacji refillingowej realizowane jest przez Carrefour w ramach strategii redukcji plastiku w związku z polityką opakowaniową firmy. Carrefour podkreśla, że redukcja wykorzystania plastikowych opakowań i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to priorytet w działaniach proekologicznych firmy.

Wprowadzone rozwiązanie przyczynia się z jednej strony do zmniejszenia wykorzystania jednorazowych butelek plastikowych na rzecz tych wielokrotnego użytku, a z drugiej - daje wymierne efekty klientom, którzy zyskają możliwości zakupu kosmetyków Yope 15 proc. taniej, z uwagi na fakt, że klient płaci wyłącznie za produkt nie za opakowanie. Dostawcą nowego rozwiązania jest startup Swapp!.

- Automaty do ponownego uzupełniania produktów w płynie to wg nas jedna ze skutecznych dróg w ograniczaniu jednorazowych opakowań z plastiku – mówi Szymon Barabasz ze Swapp. – W ankiecie, którą przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu, większość respondentów potwierdziła zainteresowanie takim rozwiązaniem. Teraz przyszła pora testu, ale już mogę powiedzieć, że pierwsze dni przyniosły bardzo optymistyczne dane – dodaje.- W 2018 roku Grupa Carrefour zobowiązała się w ramach polityki opakowań do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Główne cele wyznaczone w tym obszarze to: wprowadzenie do 2025 r. 100 proc. opakowań własnej marki nadających się do recyklingu lub kompostowania, a także zmniejszenie masy opakowań własnej marki do 2022 roku o 5 proc. w porównaniu z 2017 r. - mówi Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju w Carrefour. - Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Odpowiada on na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych - dodaje.

Jak to działa?

Stacja działa podobnie jak automat z kawą. Klient stawia pustą 500 ml butelkę w wyznaczonym miejscu i na ekranie urządzenia wybiera produkt, którym chce ją napełnić. Płaci, zbliżając kartę do terminala, naciska start. Jeśli nie posiadasz żadnej butelki ze sobą, na miejscu może kupić lub wypożyczyć butelkę wielokrotnego użytku.

Wśród produktów, które można kupić w ten sposób są kosmetyki marki Yope: żel pod prysznic Yunnan, naturalne mydło w płynie Werbena, szampon Mleko Owsiane, łagodne mydło antybakteryjne.

Wcześniej, bo w czerwcu br. automaty do napełniania butelek kosmetykami wprowadziła sieć Rossmann.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stacja do napełniania butelek kosmetykami w sklepie Carrefour. Rusza refillingowanie kosmetyków

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Super! Oby było dostępne w każdym sklepie i czekam na kolejne marki😊
odpowiedź
User
korpo
"Refillingowanie" czyli co się dzieje, gdy korpo wyżre Ci mózg.
odpowiedź
User
Kosy
Bedzie jeszcze większy syf niz jest w butelkach od producentów... Zajmij Cię się e zapachem - syfem na sklepach i mięsie..!!!
odpowiedź