SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stacje telewizyjne blokują spot wyborczy Solidarnej Polski z „Nie dla homo”

Telewizja Polsat odmówiła emisji spotu wyborczego partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. TVP dopuściła emisję „bardzo warunkowo”. Powodem jest prezentowany w nim slogan „Nie dla homo”.

Article

W materiale wyborczym, zatytułowanym „Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań” pojawiają się czołowi przedstawiciele partii, kandydujący do Parlamentu Europejskiego. Jednym z nich jest Beata Kempa, która w spocie pyta: „Czy jesteś przeciwny gender, małżeństwom homoseksualnym i adopcji przez nich dzieci?”, a w tle pojawia się pulsujący komunikat „Nie dla homo”.

To właśnie ten napis oburzył stacje telewizyjne, które odmówiły publikacji na swoich antenach materiału wyborczego partii. - Komunikat „nie dla homo” jest dyskryminujący w rozumieniu art. 18 ust. 1 Ustawy o radiofonii i telewizji. Sugeruje, że dla osób homoseksualnych nie ma miejsca w społeczeństwie - napisała w oświadczeniu Telewizja Polsat.

Z kolei TVP zgodziła się na emisję spotu w formie, którą otrzymała od Komitetu Wyborczego Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Spot był pokazywany w niedzielę. Publiczny nadawca stwierdził jednak, że w kolejnych dniach materiał będzie emitowany tylko wtedy jeżeli zniknie z niego kontrowersyjny komunikat.

- Informacja odnośnie spotu KW Solidarna Polska. Spot wyborczy został dopuszczony bardzo warunkowo wyłącznie w dniu 18.05, z koniecznością podmiany na kolejne dni. Przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu na orientację seksualną - informuje biuro prasowe TVP.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro jest oburzona postawą stacji telewizyjnych. Jej rzecznik, Patryk Jaki, zapowiedział w piątek skierowanie sprawy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Spot nie jest ani agresywny, ani negatywny jak większość w tej kampanii. To cenzura - napisał na Twitterze.

Partia informowała, że emisji spotu odmówiła również stacja TVN. Jednak w niedzielę po głównym wydaniu „Faktów” spot został pokazany. W materiale widoczny był komunikat „nie dla homo”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stacje telewizyjne blokują spot wyborczy Solidarnej Polski z „Nie dla homo”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
df
Ministerstwo Prawdy nie dopuszcza do nieprawomyślnych poglądów.
odpowiedź
User
Vlastimir
Tęsknisz do takiej "prawdy", to emigruj do Rosji. Będziesz się tam czuł, jak ryba w wodzie = jak homofob w raju...
odpowiedź
User
tolerancyjny
Vlastimir, ależ Ty jesteś nietolerancyjny dla innych poglądów!
odpowiedź
User
Tadek
W tym kraju nie rodzą się dzieci mamy dużą emigrację ludzie żyją na granicy ubóstwa. Zajmowanie się związkami homo jest kretynizmem, nie dla promocji dewiacji.
odpowiedź
User
Polska a to własnie
Taką Polskę tworzą ludzie mali, o wielkich kompleksach. Co przeszkadza, że są rożni ludzie w tym kraju. Pytam się co to przeszkadza? Czy ktoś kocha w ten czy inny sposób. Problem tkwi w tym, że często ci którzy niedoświadczająca miłości zabraniają innym jakkolwiek jej doświadczać przez właśnie takie głupie teksty w spotach. Widzą, że to nie trafia to straszą, że Homo będą adoptować, że to promocja dewiacji itp. czysta manipulacja. Czas wielki Polacy żyć obok siebie w zgodzie. Homoseksualizm nie ma nic wspólnego z rodzeniem się dzieci. To osoby heteroseksualne często z wygody a częściej z braku perspektyw finansowych, dobrej pracy rezygnują z zakładania rodzin. Patologia tkwi w dobrobycie społecznym a nie w 1 procentowej mniejszości. Kolejna sprawa to wałkowanie nam o adopcji, czy siostry zakonne darzą miłością dzieci w domach dziecka, czy państwowe placówki zapewniają miłość dzieciom i prawidłowy rozwój? Ostatnio chyba media sporo tym problemom poświęcają czasu. A spora część dzieci w domach dziecka ma rodziny. Dlaczego są te dzieci w tych domach dziecka, przez homoseksualne osoby? Chyba nie - raczej patologia wśród heteroseksualnych relacjach to powoduje. Oj by można mnożyć przykładów. A Polacy powinni żyć wśród siebie w zgodzie a nie najeżdżać na siebie z tytułu poglądów, orientacji itp. Siła narodu to siała ludzi zjednoczonych.
odpowiedź