SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stada Arzneimittel AG przejmuje od Jannsen Pharmaceutica markę Nizoral

Firma Stada Arzneimittel AG przejęła od firmy Jannsen Pharmaceutica prawa do leczniczego szamponu przeciwłupieżowego Nizoral. W ub.r. marka ta wygenerowała sprzedaż w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) o wartości ok. 33 milionów euro.

Article

- Stada dodaje do swojego portfela produktów znaną na całym świecie markę Nizoral, która cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród lekarzy, jak i konsumentów oraz która naszym zdaniem, ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Razem z produktem Hedrin, stosowanym w terapii wszawicy, Nizoral wzmacnia naszą pozycję w sektorze produktów leczniczych  dedykowanym włosom i skórze głowy. Jest to jedna z największych transakcji ostatnich lat, która wskazuje na nasze aspiracje zostania jednym z głównych dostawców produktów OTC w Europie - podkreśla dr Claudio Albrecht, dyrektor generalny Stada.

Firma podaje, że udział marki Nizoral w rynku regionu EMEA jest kilka razy większy niż udział jego najbliższego konkurenta, co daje marce Nizoral pozycję lidera na rynku leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Ponad 50 proc. rocznej sprzedaży generowanych jest w Rosji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie.

Razem z marką główną Stada nabyła lokalne brandy Nizoril, Nizorelle, Terzolin, Fungarest, Ketoderm, Oranozol i Triatop. Krem Nizoral przeciw infekcjom skóry będzie częścią transakcji wyłącznie we Włoszech i Danii; we wszystkich innych krajach krem pozostanie własnością Janssen Pharmaceutica NV i powiązanych  z nią podmiotów.

Szampon przeciwłupieżowy Nizoral jest sprzedawany w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. - Cieszymy się, że otrzymujemy Nizoral do naszego portfela oraz że kontynuujemy rozwój naszej obecności na rynku produktów medycznych. W 2017 roku w Polsce marka Nizoral osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,9 milionów euro, na Węgrzech 570 tys. euro, na Słowacji 350 tys.  euro, a w Czechach 300 tys euro. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy bardzo blisko współpracować z Janssen Pharmaceutica NV, aby zapewnić sprawne przejście w dystrybucji - mówi dr Ronald Seeliger, dyrektor generalny Hemofarm.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stada Arzneimittel AG przejmuje od Jannsen Pharmaceutica markę Nizoral

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl