SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec „Stanu po Burzy”. RASP stawia na "Stan wyjątkowy"

Rusza „Stan Wyjątkowy”, podcast polityczny autorstwa dziennikarzy Onetu i „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) Andrzeja Stankiewicza, Renaty Grochal, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki. Program zastąpi „Stan po Burzy”, który przez trzy lata był tworzony przez Agnieszkę Burzyńską i Andrzeja Stankiewicza.

Podcast „Stan po Burzy” wystartował w kwietniu 2019 roku, od początku prowadzili go dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz (od sierpnia 2020 roku wicenaczelny portalu) i dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska.

Burzyńska na początku lipca została zawieszona przez redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka i kierującą „Faktem” Katarzynę Kozłowską. W kolejnych odcinkach programu zastąpili ją dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się też dziennikarz Onetu Kamil Dziubka.

W oświadczeniu wydanym 4 lipca naczelni poinformowali, że zdecydowali się zawiesić dziennikarkę w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności”. „W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności” - napisali. W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

Pojawiły się pogłoski, że może chodzić o związek Burzyńskiej i jednego z polityków – takie sugestie padły 21 czerwca w rozmowie Roberta Mazurka z Pawłem Kukizem, a w tygodniku „Do Rzeczy” pisali o tym Cezary Gmyz i Piotr Gociek (nie podano jednak żadnych nazwisk)

12 sierpnia RASP poinformował, że analiza naczelnych nie wykazała, by „formalny konflikt interesów (…) rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy”. „Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program »Stan po Burzy« i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego »Fakt Live«” - napisano w oświadczeniu.

„Stan wyjątkowy” od 3 września w soboty

W czwartek RASP poinformował, że podcast 3 września zostanie zastąpiony przez „Stan wyjątkowy”. Będzie on emitowany w każdą sobotę o godz. 20 na stronie głównej Onetu, wszystkie odcinki będą dostępne także w Onet Audio.

Każdy odcinek będzie prowadzony przez dwie osoby. Andrzejowi Stankiewiczowi w będą towarzyszyć zamiennie: Dominika Długosz z Newsweek.pl, Renata Grochal z „Newsweeka” oraz Kamil Dziubka z Onetu.

„»Stan Wyjątkowy« — ależ ta nazwa pasuje do obecnej sytuacji w Polsce! Wraz z fantastycznymi dziennikarzami Dominiką Długosz, Kamilem Dziubką oraz Renatą Grochal każdego tygodnia zaprowadzimy Widzów i Słuchaczy za kulisy polskiej polityki. Pokażemy mechanizmy podejmowania decyzji, ujawnimy skrywane informacje, opowiemy o wojenkach i sojuszach. W roku wyborczym »Stan Wyjątkowy« będzie niezbędnikiem dla każdego, kto interesuje się sytuacją polityczną w Polsce. Zapewniam, że z takimi autorami nie będą się Państwo nudzić” – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Stankiewicz.

- Wobec odejścia Agnieszki Burzyńskiej ze „Stanu po Burzy” to jest jedyna możliwa decyzja – dodał Stankiewicz w opublikowanym w czwartek nagraniu. - Dla tych wszystkich, którzy oczekują mojego stanowiska w sprawie sytuacji osobistej Agnieszki, mam bardzo proste przesłanie. Po pierwsze, nigdy nie interesowałem się i nie interesuję się życiem prywatnym dziennikarek i dziennikarzy, z którymi współpracuję. Po drugie, jest dla mnie oczywiste, że są rodzaje relacji między dziennikarzami a politykami, które ułatwiają próby pozbawiania nas wiarygodności. Dlatego po trzecie, uważam, że decyzja Agnieszki podjęta po konsultacjach z redaktorem naczelnym Onetu i redaktor naczelną „Faktu” o rezygnacji z zajmowania się sprawami politycznymi jest jedyną słuszną decyzją – podkreślił.

Według badania Mediapanel, w lipcu br. stronę główną Onetu (Ringier Axel Springer Polska) odwiedziło 9,45 mln internautów, co przełożyło się na 31,81 proc. zasięgu. Każdy spędził na niej średnio 45 minut i 19 sekund.

Dołącz do dyskusji: Koniec „Stanu po Burzy”. RASP stawia na "Stan wyjątkowy"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DZ
Dobra zamiana. Moim skromnym zdaniem.
odpowiedź
User
Ulkiks
Ten Dziubka jest tak obiektywny jak rzecznik Kremla 😃
odpowiedź
User
.v.
Grochal jest słabą dziennikarką, o tych młodszych którzy będą towarzyszysz Stankiewiczowi w ogóle póki co nie ma co mówić, ale to zawsze lepiej niż pseudodziennikarka która sypia z politykiem, którego ugrupowanie potem publicznie ocenia.
odpowiedź