SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stanisław Turnau i Marek Jackiewicz w zarządzie Agory

Stanisław Turnau, dyrektor segmentu Prasa Codzienna w Agorze i Marek Jackiewicz, dyrektor segmentu Czasopisma Agory, 4 stycznia br. dołączyli do zarządu medialnej spółki.

Stanisław Turnau i Marek Jackiewicz w zarządzie Agory

Jak podano w komunikacie, zmiany w składzie władz spółki mają na celu wzmocnienie procesu realizacji dotychczasowej strategii rozwoju firmy. Agora wyjaśnia, że chodzi m.in. “wzmacnianie efektów synergii pomiędzy poszczególnymi mediami w portfolio Grupy”, “wykorzystanie możliwości oferowanych przez internet do rozwoju nowych form i zakresu działalności w tzw. tradycyjnych mediach” czy “dalszy rozwój obecnych i tworzenie nowych ośrodków kompetencji multimedialnych w ramach Grupy”.

Stanisław Turnau dyrektorem segmentu Prasa Codzienna jest od 2006 roku. Wcześniej, od grudnia 1995 roku był zastępcą dyrektora generalnego wydawnictwa i szefa pionu wydawnictwo. Pracę w spółce rozpoczął w 1989 roku w redakcji „Gazety Wyborczej” gdzie zatrudniony był kolejno jako dziennikarz, szef działu krajowego, a od 1991 jako sekretarz redakcji.  W latach 1992-1998 zasiadał również w zarządzie spółki Agora-Gazeta.

>>> Agora kupiła udziały w Goldenline.pl


Z kolei Marek Jackiewicz segmentem Czasopisma kieruje od 2001 roku. Wcześniej, od 1997 roku pełnił funkcję prezesa i redaktora naczelnego należącej do Grupy spółki Inforadio. W latach 1991-1997 pracował kolejno na stanowiskach: zastępcy kierownika działu kolportażu, kierownika działu sprzedaży, zastępcy dyrektora generalnego. Był również szefem komisji kolportażu Unii Wydawców Prasy, zasiadał w pierwszym zarządzie ZKDP oraz reprezentował wydawców w radzie nadzorczej spółki Ruch SA.

Obecnie zarząd Agory składa się z sześciu osób. Poza nowymi członkami zarządu, tworzą go prezes Piotr Niemczycki, wiceprezes Zbigniew Bąk oraz Grzegorz Kossakowski, który jest dyrektorem finansowym spółki. Do końca stycznia br. w zarządzie Agory zasiada jeszcze Tomasz Józefacki, szef pionu Internet, który z końcem czerwca br. rozstanie się ze spółką (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stanisław Turnau i Marek Jackiewicz w zarządzie Agory

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JS
Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości czy Agora wchodzi czy schodzi ze sceny polskich mediów, to teraz już wszystko jasne. Najpierw odejście Józefackiego, chyba już ostatniego tam sensownego człowieka z zewnętrznym doświadczeniem, a teraz... "zasilenie" zarządu ponurą, wewnętrzną miernotą w postaci Turnaua. Jedyna kwalifikacja (oprócz katastrofalnych wyników segmentu za który odpowiadał) - przyd.upas równie słabego Niemczyckiego. Żenada, akcje Agory to już śmieciowe papiery.
8 8
odpowiedź
User
Aser
Jeden głupszy od drugiego
8 8
odpowiedź
User
rozsądek
Czym wy się ludzie podniecacie?Agora to prywatna firma, może brać do zarządu kogo chce i nikomu nic do tego. Ja się z tego cieszę, życzę Panu Turnałowi żeby został prezesem Agory. A wiecie dlaczego?
BO PRACUJE W KONKURENCJI, i dla nas takie informację to świetna nowina! Cieszymy się też z odejścia Józefackiego. I więcej słabych Agora ma managerów tym lepiej dla nas!

P.
8 8
odpowiedź
User
All Products : LV sale,cheap LV handbags,Louis Vuitton online,Replica Louis Vuitton Handbags,Louis Vuitton Outlet, Louis Vuitton Sale, Louis Vuitton Sale, LV bags ,Louis Vuitton Outlet,Cheap LV
LV Outlet Online
Louis Vuitton Outlet
Cheap LV
Louis Vuitton Sale
replica designer bags


All Products : LV sale,cheap LV handbags,Louis Vuitton online,Replica Louis Vuitton Handbags,Louis Vuitton Outlet, Louis Vuitton Sale, Louis Vuitton Sale, LV bags ,Louis Vuitton Outlet,Cheap LV,Buy Louis Vuitton, Louis Vuitton handbags

8 8
odpowiedź
User
karen
Ten "zarząd" Agory to jakiś żart? Ta spółka już całkiem zeszła na psy.
8 8
odpowiedź