SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Starbucks wycofa jednorazowe kubki do 2025 roku

Sieć kawiarni Starbucks zapowiedziała, że do końca 2025 roku wyeliminuje całkowicie dostępne obecnie w jej lokalach jednorazowe kubki. Chce w ten sposób ograniczyć ilość papieru i plastiku, które zanieczyszczają środowisko.

Starbucks stosuje w swoich kawiarniach jednorazowe kubki od lat. Papierowe - do napojów gorących, zaś plastikowe - do zimnych. Przy okazji świąt klienci mają do wyboru specjalne kubki z dedykowanymi zdobieniami.

Po tym, jak firma wyeliminowała w swoich lokalach plastikowe słomki - w ramach zmniejszania śladu węglowego - teraz decyduje się na dalsze działania na rzecz ochrony środowiska. Właśnie zapowiedziała, że rozpoczyna proces całkowitego wyeliminowania jednorazowych - plastikowych i papierowych - kubków. Ma to potrwać do 2025 roku, a w USA i w Kanadzie - do 2024 roku.

Jednorazowe kubki mają zostać zastąpione m.in. ceramicznymi filiżankami wielokrotnego użytku. Firma chce, aby jej klienci na całym świecie używali „osobistego lub dostarczonego przez Starbucks kubka wielokrotnego użytku podczas każdej wizyty”.

Starbucks wstrzymał używanie kubków wielokrotnego użytku na początku pandemii COVID-19. Rozwiązanie to wprowadzono ponownie latem 2021 r.. Firma obecnie testuje kilka opcji kubków wielokrotnego użytku: umożliwia klientom zakup ekologicznego kubka joe w sklepie, na miejscu lub za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Jeden z programów pilotażowych o nazwie „Pożycz filiżankę” ma na celu przekazanie klientom kubka wielokrotnego użytku marki Starbucks z zamiarem zwrócenia go do sklepu w celu profesjonalnego wyczyszczenia.

Kubki są następnie ponownie wprowadzane do obrotu dla innych klientów. Inna inicjatywa całkowicie usuwa jednorazowe kubki i zamiast tego opiera się na kubkach własnych klientów, kubkach wielokrotnego użytku lub kubkach Starbucks wyłącznie do użytku wewnętrznego. Firma zauważyła, że ​​testy przeprowadzone w Korei Południowej zapobiegły trafieniu 200 000 plastikowych i papierowych kubeczków na wysypiska śmieci w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania programu.

Aby zachęcić do tych rozwiązań klientów, Starbucks stosuje specjalne zniżki, promocje.

Dołącz do dyskusji: Starbucks wycofa jednorazowe kubki do 2025 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl