SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje akcelerator Growth!, ma pomagać w rozwoju bardziej rozwiniętym startupom

Fundusz Innovation Nest oraz Campus Warsaw uruchamiają program akceleracyjny Growth!. Jego cel to pomoc startupom w zwiększeniu przychodów i oraz zdobyciu źródeł finansowania. - Chcemy wspierać w rozwoju konkretny rodzaj startupów rozwiązując ich najważniejsze problemy - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Adam Komarnicki zarządzający projektem Growth!.

fot. Shutterstock.comArticle

Program akceleracyjny Growth! jest adresowany wyłącznie do startupów działających w segmencie B2B, które według raportu „Polskie startupy 2015” stanowią dzisiaj 57 proc. rynku młodych przedsiębiorstw. Jednak biznesowa przestrzeń, w której poruszają się startupy z szansami na udział w Growth! to nie jedyne kryterium, na podstawie którego będą one kwalifikowane.

- Chodzi nam o młode przedsiębiorstwa z Polski i Europy Centralnej, które są już na pewnym etapie swojego rozwoju - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl zarządzający projektem Adam Komarnicki. - Interesują nas startupy, które sprzedają już swój produkt klientom biznesowym i mają miesięczne przychody na poziomie kilku tysięcy dolarów. Chociaż wiele z tych podmiotów zaczęło już funkcjonować na rynku, to wciąż poszukują dla siebie drogi dalszego rozwoju i wymagają wsparcia w rozwinięciu działalności na szerszą skalę - podkreśla Adam Komarnicki.

W założeniach w programie akceleracyjnym Growth! prowadzonym przez fundusz VC Innovation Nest wspólnie z należącą do Google instytucją Campus Warsaw weźmie udział od 6 do 10 wybranych startupów.

- Chodzi nam o to, by uniknąć zbytniego tłoku, dobrze zaadresować naszą ofertę i sprawić przy okazji, by przyjęte przez nas startupy mogły się wymieniać pomiędzy sobą doświadczeniami - zaznacza Komarnicki. - Ponieważ będziemy mieć do czynienia z działającymi już przedsiębiorstwami, postanowiliśmy zastosować mniej spotykaną w akceleratorach metodę wsparcia. Zamiast organizować na przykład trzymiesięczny stacjonarny cykl szkoleń będziemy prowadzić trzy tygodniowe sesje warsztatowe. To rozwiązanie jest znacznie lepiej przystosowane do potrzeb osób prowadzących działające już startupy, które posiadają swoich klientów wymagających stałej obsługi.

Twórcy akceleratora Growth! zaznaczają też, że uczestnictwo w projekcie nie wiąże się dla przedsiębiorców z koniecznością oddawania części swoich udziałów, jak ma to miejsce w wypadku większości innych programów akceleracyjnych. - Zamiast tego fundusz Innovation Nest oczekuje, że w kolejnej rundzie inwestycyjnej będzie mógł objąć udziały po niższej wycenie. Dla zainteresowanych startupów jest jednak opcja inwestycji Innovation Nest na początku programu - zapowiada Komarnicki.

Zajęcia i warsztaty objęte akceleratorem mają być poświęcone trzem podstawowym zagadnieniom - produktowi, przychodom oraz finansowaniu. Jednym z założeń jest pomoc startupom w opracowaniu odpowiedniej strategii rozwoju i zdobyciu środków na jej realizację. Młode przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swoje kandydatury do programu na stronie akceleratora Growth! do 22 listopada br. Sesje mają się rozpocząć na początku stycznia 2016 r., a w kwietniu planowany jest wyjazd do Doliny Krzemowej. Tam uczestnicy programu będą mogli spotkać się z mentorami oraz przedstawicielami tamtejszych firm, by skorzystać z ich doświadczeń w prowadzeniu biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startuje akcelerator Growth!, ma pomagać w rozwoju bardziej rozwiniętym startupom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl