SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startuje nowy magazyn

W najbliższych dniach pojawi się nowy magazyn dla kolekcjonerów sztuki - "Antyki".

Jest to nowe przedsięwzięcie DESY Unicum, która jest właścicielem domu akcyjnego i czterech galerii w Warszawie. Pismo jest następcą magazynu i katalogu aukcyjnego "Varia", wydawanego przez DESĘ Unicum.

Tytuł "Antyki" skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych poznaniem polskiego rynku antykwarycznego, w szczególności do początkujących i średnio zaawansowanych kolekcjonerów dzieł sztuki. Obok funkcji edukacyjnej i poradnikowej, ma on również pełnić rolę aktualnego przewodnika po rynku ofert domów aukcyjnych, antykwariatów i galerii

DESA Unicum zorganizowała pierwszą aukcję VARIA w grudniu 2003 roku. Towarzyszył jej wówczas tradycyjny katalog aukcyjny, zawierający wyłącznie ofertę jednego domu aukcyjnego. We wrześniu 2004 roku został on przekształcony w magazyn o sztuce pod tym samym tytułem i wprowadzony do sprzedaży w sieci Empik. Obok oferty aukcyjnej DESY Unicum wprowadzono część edytorską, obejmującą artykuły dot. rynku dzieł sztuki o edukacyjno-poradnikowym charakterze. W toku dalszej ewolucji, jak również w następstwie bardzo pozytywnego odbioru stylu i zakresu tematycznego magazynu "Varia" przez jego czytelników, nazwa pisma została zmieniona na "Antyki", a część edytorska poszerzona o nowe działy. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, prezentowane w nim będą już nie tylko oferty DESY Unicum, ale również innych galerii i domów aukcyjnych. Magazyn będzie ukazywał się w cyklu dwumiesięcznym.

"Magazyn "Antyki" jest pierwszym tego typu pismem na polskim rynku wydawniczym. Z naszych obserwacji rynku, jak również sygnałów od kolekcjonerów dzieł sztuki oraz czytelników magazynu "Varia" wynikało, że istnieje na rynku rosnące zapotrzebowanie na praktyczny magazyn o sztuce, będący równocześnie przewodnikiem po dostępnych na rynku obiektach kolekcjonerskich. Magazyn "Antyki" będzie prezentował szeroką gamę obiektów kolekcjonerskich dostępnych w różnych galeriach i domach aukcyjnych. Ponadto będzie edukował i informował, w szczególności tych, których przygoda z inwestowaniem w sztukę niedawno się zaczęła lub dopiero rozpocznie"- wyjaśnia Juliusz Windorbski, prezes DESY Unicum.

Magazyn został podzielony na kilka stałych działów tematycznych: aktualności i historia rynku sztuki, słynne wytwórnie i projektanci, sylwetki popularnych artystów, porady konserwatorskie i porady prawnika. Bogato ilustrowane artykuły będą miały edukacyjno-poradnikowy charakter. Nie zabraknie również opinii cenionych praktyków rynku i historyków sztuki, szczególnie istotnych dla mniej doświadczonych kolekcjonerów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startuje nowy magazyn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl